„Yra didelė problema, susijusi su branduolinio karo bunkeriais“ (Video)  ()

„Sukrėtimas mūsų gyvenimo būdui būtų didžiulis.“


Bunkeris
Bunkeris
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=sIS8llItwiA&t=234s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vis daugiau turtingų žmonių puola pirkti ir statyti bombų slėptuves, ekspertai teigia, kad jos yra tik psichologinės gynybos mechanizmas turtingiems žmonėms, norintiems geriau jaustis neprognozuojamame pasaulyje.

Kaip praneša „Associated Press“, praėjusiais metais bunkerių verslo vertė buvo 137 mln. USD, o iki dešimtmečio pabaigos, remiantis „BlueWeave Consulting“ analize, jis turėtų išaugti iki 175 mln. dolerių.

Tačiau, pasak ekspertų, šios prieglaudos labiau padeda kovoti su atominiu nerimu nei branduoline realybe. Galų gale, galiausiai turėsite išlįsti iš savo bunkerio ir vėl susidurti su siaubinga situacija.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
5786 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Bunkeriai iš tikrųjų yra ne įrankis išgyventi branduoliniame kare, o įrankis, leidžiantis gyventojams psichologiškai ištverti branduolinio karo galimybę“, – aiškino Alicia Sanders-Zakre iš Tarptautinės kampanijos dėl branduolinio ginklo panaikinimo.

Radiacija po branduolinės bombos detonacijos, kaip tai apibūdino A. Sanders-Zakre, yra „unikaliai siaubingas branduolinių ginklų aspektas“. Netgi tie, kurie išgyvens po kritulių, kai radioaktyviosios dalelės nukris į aplinką po sprogimo, negalės išvengti ilgalaikio, kartų kartoms būdingo poveikio sveikatai, tokio, koks buvo pastebėtas Černobylyje po jo reaktoriaus išsilydymo prieš beveik 40 metų. Ir tai – ne badas, troškulys ir socialinės santvarkos žlugimas.

 

„Galiausiai, – sakė ji, – vienintelis sprendimas gyventojams apsaugoti nuo branduolinio karo yra panaikinti branduolinius ginklus.“

Nepaisant pažadų, kuriuos davė bendrovės, aptarnaujančios vadinamuosius „pasaulio pabaigos gyventojus“, ginklų neplatinimo ekspertas Samas Lairas AP sakė, kad tokios pastangos greičiausiai yra bergždžios.

„Net jei branduoliniai smūgių mainai galbūt yra išgyvenami lengviau, nei daugelis žmonių galvoja, aš manau, kad pasekmės bus bjauresnės, nei daugelis įsivaizduoja“, – sakė Jameso Martino Neplatinimo tyrimų centro mokslininkas S. Lairas. „Sukrėtimas mūsų gyvenimo būdui būtų didžiulis.“

 

Kaip pažymėjo S. Lairas, politikai prieš pusę amžiaus ragino piliečius statytis savo bombų slėptuves. Dabar „politinės išlaidos, patirtos priverčiant žmones vėl galvoti apie prieglaudas, nėra to vertos“ – nors toks susirūpinimas akivaizdžiai neapsiriboja dideliu bunkerių verslu.

Šveicarijoje, kur branduolinio karo atveju kiekvienam gyventojui garantuojama vieta bombų prieglaudoje, vyriausybė investuoja šimtus milijonų dolerių, kad būtų atnaujintas didžiulis Šaltojo karo laikų bunkerių asortimentas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()