„4x50. Sureaguos per 1 s. Vienintelė Baltijos šalyse ir didžiausia Europoje.“ Lietuva pastatė monstrą (7)
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi „Energy cells“ Alytaus baterijų parke.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas tęsia pažintinius vizitus po pagrindinius nacionalinius energetikos objektus. Energijos kaupimo sistemų parke Alytuje aptartas šio išskirtinio projekto įgyvendinimas, integravimas į šalies energetikos sistemą ir pasiruošimas sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais vasarį.
„Energijos kaupimo sistema yra puikus pavyzdys kaip pritaikomos inovacijos stiprinant mūsų energetinę sistemą. Pastaruoju metu ženkliai išaugo kaupimo sistemų vaidmuo, o šiuo metu didžiausias Europoje tokio pobūdžio objektas labai svarbus šaliai ir visam Baltijos regionui tiek užtikrinant energetikos sistemos saugumą ruošiantis sinchronizuotis su Europa, tiek po sinchronizacijos, teikiant izoliuoto darbo rezervo paslaugą, todėl esame ypatingai gerai pasiruošę visiems scenarijams“, – sako energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.
|
Lietuvos elektros energijos kaupimo įrenginių sistema yra būtina siekiant užtikrinti Lietuvos energetikos sistemos saugumą ir galimybę dirbti izoliuotu režimu.
Izoliuoto darbo rezervo paslaugą teikiančios energijos kaupimo sistemos operatorės „Energy cells“ valdoma keturių baterijų parkų sistema, esant poreikiui, prisidėtų prie perdavimo sistemos dažnio suvaldymo kaip pirmoji priemonė, nes baterijos gali sureaguoti į dažnio svyravimus per 1 sekundę ir padėti perdavimo sistemos operatorei „Litgrid“ suvaldyti dažnį.
Keturių baterijų parkų sistema, kurios bendra suminė galia ir talpa siekia 200 MW (megavatų) ir 200 MWh (megavatvalandžių) kol kas yra vienintelė Baltijos šalyse ir didžiausia Europoje. Keturis po 50 MW galios ir 50 MWh talpos baterijų parkus „Energy cells“ įrengė Vilniaus, Šiaulių, Alytaus ir Utenos transformatorių pastotėse.
Po sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais „Energy cells“ valdoma energijos kaupimo įrenginių sistema galės saugoti ir, prireikus, į tinklą patiekti saulės arba vėjo jėgainių pagamintą elektrą.