Tarnaus 100 metų! Atlaiko nuo –100 iki +200 °C. Jau gamina beprotiškas baterijas  (3)

Tai labai perspektyvus energijos šaltinis.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Hilary Halliwell (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/close-up-photo-of-batteries-698485/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsivaizduokite miniatiūrinę bateriją, kuri gali maitinti įvairių tipų įrenginius iki 100 metų. Tokį energijos šaltinį ką tik sukūrė Gansu (Kinija) Šiaurės vakarų universiteto (NWNU) mokslininkai. Pagrindinė šios unikalios baterijos sudedamoji dalis yra radioaktyvi, greitai skylanti anglis-14.

Pasaulyje, kuriame, viena vertus, reikia daugiau energijos nei bet kada anksčiau mūsų planetos istorijoje, o kita vertus, siekiant apsaugoti klimatą iki minimumo reikia sumažinti iškastinio kuro naudojimą, viso pasaulio mokslininkai nuolat ieško naujoviškų ir ekologiškų energijos šaltinių.

Kinijos mokslininkai ką tik paskelbė, kad jiems pavyko sukurti energijos šaltinį naudojant itin retą anglies izotopą, vadinamąją anglį-14.

[EU+Kuponai] „March Mega“ išpardavimas! Mažiausios kainos + prizai. Kavos aparatai, el. dviračiai, monstrinės energijos stotelės ir kt. (Video)
5868 4

„March Mega Sale“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-03-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Lucky draw“ žaidimas, prizai ir kt.

1) „HiBREW H10A“ - kavos aparatas

2) „Touroll S2“ - sulankstomas el. dviratis

3) „FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis - 3600W, 3840Wh, padidinama iki 11520Wh, APP ir kt.

Išsamiau

Skirtingai nuo atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip saulės ar vėjo energija, branduolinės baterijos ir akumuliatoriai naudoja labai stabilų radioaktyviųjų izotopų skilimą, kad ilgą laiką nuolat generuotų elektros energiją.

Čia aprašytas prietaisas yra pirmoji Kinijos branduolinė baterija, naudojanti anglį-14, apie kurią anksčiau buvo galima girdėti tik taikant radioaktyviosios anglies datavimo metodus.

Kaip primena naujosios baterijos kūrėjai, anglis-14 yra tikrai retas anglies izotopas. Apskaičiuota, kad kiekviename milijarde anglies atomų tik vienas yra anglis-14. Tačiau, kaip paaiškėja, tai labai perspektyvus energijos šaltinis, nes jo pusėjimo trukmė siekia net 5730 metų. Todėl galime sakyti, kad jis tiesiog sukurtas naudoti kuriant tvarų energijos šaltinį.

 

Eksperimentų metu mokslininkams pavyko sukurti anglies-14 ir silicio pagrindu pagamintą branduolinį laikrodį, kurio išėjimo galia yra 433 nanovatai. Tačiau inžinieriai jau nurodo, kad toks energijos šaltinis gali būti naudingas visuose implantuojamuose įrenginiuose, tokiuose kaip širdies stimuliatoriai arba šiuo metu kuriamos smegenų ir kompiuterio sąsajos.

Bandymai taip pat parodė, kad radioaktyviosios anglies baterija generuoja energiją labai įvairiomis aplinkos sąlygomis ir nesukelia jokių problemų dirbdama esant itin žemai –100 °C ir +200 °C temperatūrai. Todėl galime teigti, kad sąlygos daugelyje kosmoso vietų taip pat nėra baisios.

 

Kaip pažymi „South China Morning Post“, tai Kinijos pasiekimas ne tik elektros sektoriuje. Iki šiol Kinija buvo priklausoma nuo anglies-14 importo iš kitų šalių. Pastaraisiais metais šalis dėjo daug pastangų, kad sukurtų savo šio izotopo šaltinį. Kinijos bendrovė „Beita Pharmatech“ tiekė anglies-14 atsargas, reikalingas baterijai sukurti, o izotopo gamyba komerciniame branduoliniame reaktoriuje Džedziange prasidėjo prieš kelis mėnesius. Dėl šios priežasties Kinija gali užsiimti baterijų ir akumuliatorių gamyba, nekreipdama dėmesio į tarptautinius neramumus ir izotopų tiekimo iš užsienio sutrikimus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(1)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (3)

Susijusios žymos: