Vaikams skirtas planšetinis kompiuteris: skatins pažangą ar didins atskirtį?  (3)

Kompanija „VTech“ rudenį žada pristatyti pirmąjį pasaulyje vaikams skirtą planšetinį kompiuterį „InnoTab“. Ekspertai pastebi, jog technologijos vaikams daro daugiau žalos, nei naudos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prognozuojama, kad šis planšetinis kompiuteris, skirtas 4-9 metų vaikams, taps populiariausia Kalėdų dovana. JAV ir Didžiosios Britanijos parduotuvėse jis turėtų pasirodyti rudenį.

Įrenginys turės 5 colių įstrižainės spalvotą lietimui jautrų ekraną, jame bus integruotas muzikos grotuvas ir įdiegtos specialiai vaikams pritaikytos programos bei žaidimai. Jis kainuos 80 svarų (313 Lt). „VTech“ tikisi, kad jos sukurtas „žaisliukas“ bus toks pat populiarus tarp vaikų, kaip „Apple“ planšetinis kompiuteris „iPad“ tarp suaugusiųjų, praneša Dailymail.co.uk.

Pažanga kelia nerimą

Vaikų raidos ekspertai pastebi, kad, didėjant priklausomybei nuo technologijų, vaikams vis sunkiau išmokti skaityti, rašyti ir rišliai kalbėti. „Royal Society of Medicine“ bendradarbis, daktaras Aricas Sigmanas įspėjo, kad jau dabar galima įžvelgti „ženklus ir simptomus, jog vaikai skiria vis mažiau dėmesio jį supančiam trimačiam pasauliui“.

„Vaikams privalu praleisti kaip įmanoma daugiau laiko bendraujant su žmonėmis akis į akį, matyti savo tėvus, mokytis iš jų veido mimikų, valdyti balso tembrą, – teigė A. Sigmanas. – Jei to nebus, jie neišmoks normaliai kalbėti, nesupras, kaip jų elgesys veikia kitus.“

Rašybos ekspertė Sue Palmer įspėjo, kad technologijos apsunkina vaikų mokymąsi rašyti ir skaityti. „Tai yra ilgas, lėtas ir nuobodus procesas, kuriam reikia didelio susikaupimo, jo metu dirba skirtingos smegenų dalys. Jei jie mokysis to skubotai, jų dėmesys ir koncentracija neišsivystys tinkamai“, – sakė S. Palmer.

Tačiau vaikų psichologė Kairena Cullen teigia, jog „InnoTab“ gali būti labai naudingas įrenginys, leisiantis pasiruošti gyvenimui sparčiai besivystančių technologijų pasaulyje. Ji teigia dažnai pastebinti vaikų susidomėjimą technologijomis ir įrenginiais, kuriuos naudoja jų tėvai.

Aut. teisės: 15min.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (3)