Baterijos galią padidino 56 000 kartų! Korėjiečiai trina rankomis. „Užteko vos vieno pakeitimo“ ()
Paversdami radioaktyvaus skilimo metu susidariusią energiją elektra, mokslininkai gali pasiūlyti veiksmingą sprendimą energetikos sektoriui. Tokia branduolinė baterija yra besivystanti koncepcija, o naujas jos tobulinimo etapas buvo pradėtas Pietų Korėjos mokslininkų atliktų tyrimų dėka.

© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vietos DGIST (Daegu Gyeongbuk mokslo ir technologijų instituto) atstovai pasirinko perovskito variantą. Tokiu būdu jiems pavyko padidinti elektronų judrumą net 56 000 kartų.
Ką tai reiškia praktiškai ir kokia šios technologijos ateitis? Tokia informacija pateikta tyrime, kurį galima rasti žurnale „Chemical Communications“.
Pietų Korėjos „beta-galvaninėje“ (angl. betavoltaic) elemente perovskito absorberio sluoksnis yra sujungtas su radioaktyviojo izotopo elektrodu. Toks įrenginys užtikrina stabilią ir labai efektyvią energijos gamybą, nors tai nėra vienintelis skiriamasis aspektas.
|
Dar įdomiau tampa, kai suprantame, kad tai technologija, sukurta veikti dešimtmečius be įkrovimo. Tai savo ruožtu leidžia mums įsivaizduoti, kur branduolinės baterijos galėtų būti naudingos. Jas panaudoti būtų galima tais atvejais, kai neįmanoma pakeisti baterijų ar jų įkrauti arba tai labai sunku. Toks sprendimas galėtų būti naudingas visų rūšių kosminėms misijoms ar projektams, vykdomiems izoliuotoje sausumos aplinkoje.
DGIST atstovai pasiekė istorinį žygdarbį, pademonstruodami praktines „beta-galvaninių“ elementų galimybes. Sėkmės raktas buvo tiesioginis radioaktyviojo izotopo elektrodo prijungimas prie perovskito sugeriančio sluoksnio. Pirma, į elektrodą buvo įterpti anglies-14 pagrindu pagaminti kvantiniai taškai, o tada tyrėjai sutelkė dėmesį į perovskito sugeriančio sluoksnio kristališkumo didinimą.
Dėl to tyrėjų komanda pasiekė stabilią galią, tuo pačiu pagerindama energijos konversijos efektyvumą.
Tolesni planai apima kuo greitesnį šios technologijos komercializavimą, kartu miniatiūrizuojant tokio tipo įrenginius. Naujos kartos baterijos galėtų būti puiki alternatyva įprastiems sprendimams, kuriuos riboja trumpas tarnavimo laikas ir jautrumas nepalankioms sąlygoms. Nepamirškime ir vieno svarbiausių aprašyto sprendimo aspektų – 56 000 kartų padidėjusio elektronų judrumo.