Viskas, su baterijų lenktynėmis baigta! Ką tik pristatė ateities superkondensatorių. 100 000 ciklų! ()
Tai yra išskirtinis rezultatas.

© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Visas pasaulis dirba ties vis geresniais sprendimais, kurie galėtų padėti sukurti ateities baterijas. Tokie prietaisai, tinkami XXI amžiui, galėtų būti naudojami beveik kiekviename žingsnyje – nuo elektronikos iki automobilių. Jie taip pat būtų labai svarbūs atsinaujinančiosios energijos sektoriui, kuriam reikia patikimų išteklių kaupimo sprendimų. Pietų Korėjos inžinieriai neabejotinai atliks savo vaidmenį vykstančioje revoliucijoje.
Remiantis KIST instituto (Korėjos mokslo ir technologijų instituto) pateikta informacija, jie susidorojo su didele problema, su kuria susiduria vadinamieji superkondensatoriai. Tai gali pakeisti baterijų žaidimo taisykles, nes jas galima įkrauti beveik akimirksniu. Be to, palyginti su šiuo metu prieinamais energijos kaupimo įrenginiais, tokie superkondensatoriai gali veikti ilgiau nepatirdami degradacijos.
|
Tuo pačiu metu mažo energijos tankio problema išliko pagrindiniu apribojimu. Ilgainiui tai reiškė problemas įkraunant įvairių tipų įrenginius. Siekdami išspręsti iškilusias problemas, Azijos mokslininkai ėmėsi viensienių anglies nanovamzdelių ir laidžių polimerų. Mokslininkų komandos nariai dabar rašo apie išsamią organizuotų eksperimentų eigą leidinyje „Composites“.
Įprastos baterijos paprastai užtikrina pakankamą energijos tankį. Tačiau pagrindinis jų trūkumas yra ilgas įkrovimo laikas ir gana greitas nusidėvėjimas, kurio požymiai gali pasireikšti po kelių šimtų ar kelių tūkstančių įkrovimo ir iškrovimo ciklų. Superkondensatoriai neturi šios problemos, tačiau jie nublanksta pirmoje kategorijoje. Jų veikimas pagrįstas elektros krūvio atskyrimu. Superkondensatoriai leidžia labai greitai įkrauti, tačiau iki šiol didelė problema buvo mažas tokių įrenginių energijos tankis.
Pietų Korėjos mokslininkų sukurtas superkondensatorius turėtų įvykdyti revoliuciją, kurios laukėme. Jei tai bus patvirtinta, šis energijos kaupimo metodas galėtų veikti net tose vietose, kur iki šiol mažai kas jį įsivaizdavo. Tai apima elektromobilius ir nešiojamąją elektroniką. Pasak tyrėjų, sėkmės raktas pasirodė esąs viensienės anglies nanovamzdeliai ir laidūs polimerai.
Didelis superkondensatorių ilgaamžiškumas atsiranda dėl to, kad jiems nereikia cheminių reakcijų energijai kaupti. Tas pats aspektas, t. y. kaupimas naudojant jonus, taip pat buvo problemų dėl mažo energijos tankio šaltinis. Trumpai tariant: tokie įrenginiai, atsižvelgiant į jų dydį, galėtų sukaupti santykinai mažai energijos.
Minėto leidinio autorių požiūris viską keičia. Be padidėjusios energijos kaupimo talpos, bandymai taip pat parodė pagerėjusį energijos tiekimą. Be to, įrodyta, kad jis yra stabilus po daugiau nei 100 000 įkrovimo ir iškrovimo ciklų, o tai yra išskirtinis rezultatas.