Praktiškai baigėsi kuras? Atsakė, kiek dar kilometrų galite nuvažiuoti  ()

Turbūt kiekvienam vairuotojui yra tekę patirti nerimą, kai degalų rodyklė pavojingai artėja prie nulio. Nors kartais tokios situacijos neišvengiamos, svarbu suvokti, kiek dar galime nuvažiuoti ir kokios galimos pasekmės, jei nuolat važinėjame su beveik tuščiu degalų baku.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© MART PRODUCTION (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/man-in-the-desert-holding-the-steering-wheel-of-a-white-car-8869396/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Reikia pabrėžti, kad vadinamasis „kuro rezervas“ nėra fiksuotas dydis. Nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo daugelio faktorių: jūsų automobilio degalų bako talpos, važiavimo stiliaus (mieste ar užmiestyje), kelio reljefo, pasirinkto greičio ir netgi oro sąlygų. Nors kai kurie automobiliai su likusiu degalų kiekiu gali įveikti iki 80 kilometrų, kiti – net 100–120 km, o retkarčiais pasitaiko ir rekordininkų, galinčių nuvažiuoti apie 150 km, nereikėtų aklai pasikliauti šiais skaičiais. Visada geriau pasirūpinti degalų atsargomis laiku.

Taigi, kodėl gi nerekomenduojama nuolat važinėti su minimaliu degalų kiekiu? Pasirodo, tokia praktika gali sukelti rimtų automobilio gedimų. Vienas dažniausių – degalų siurblio pažeidimas. Šis svarbus komponentas yra aušinamas degalais, esančiais bake. Kai degalų lygis yra labai žemas, siurblys gali pradėti siurbti orą, o tai gali jį perkaitinti ir sugadinti. Be to, bake esančios smulkios dalelės ir nešvarumai gali patekti į degalų purkštukus ir juos užblokuoti, sutrikdydami degalų tiekimą į variklį. Dyzeliniuose automobiliuose važinėjimas „ant garų“ gali būti ypač pavojingas, nes į degalų tiekimo sistemą gali patekti oro, o tai gali sukelti rimtų variklio darbo sutrikimų.

[Vokietija] 10 kartų pigiau nei Lietuvoje! Pneumatinis vinių pistoletas. Būtinas kiekvienam. Ribotas kiekis
6704 7

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Labai gausus rinkinys, puiki kokybė

Išsamiau

Kaip išvengti šių nemalonių ir brangiai kainuojančių problemų? Atsakymas paprastas – palaikykite pakankamą degalų lygį savo automobilio bake. Ekspertai rekomenduoja vengti situacijų, kai degalų lieka mažiau nei ketvirtis bako. Be to, patariama vengti staigių greitėjimų ir lenkimų, kurie eikvoja daugiau degalų. Jei planuojate ilgesnį sustojimą, išjunkite variklį. Taip pat, mažindami greitį ir laikydamiesi saugaus atstumo iki kitų transporto priemonių, ne tik tausosite degalus, bet ir užtikrinsite saugesnę kelionę.

 

Atminkite, rūpinimasis tinkamu degalų lygiu yra ne tik patogumo, bet ir automobilio ilgaamžiškumo garantas. Verčiau laiku papildykite degalų baką ir išvengkite galimų techninių problemų ateityje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(2)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()