Raketų monstras. Nuskraidins bet kur per mažiau nei 90 minučių  ()

Ar raketos pakeis transporto lėktuvus? JAV oro pajėgos ir „Rocket Lab“ kuria revoliucinį projektą „Rocket Cargo“, kuris leis pristatyti iki 100 tonų krovinio į bet kurią Žemės vietą per mažiau nei 90 minučių.


Neutron
Neutron
© Ekrano kopija | https://x.com/defcros_news/status/1921844475250303258/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jungtinių Valstijų oro pajėgos siekia, kad krovinius ar karius būtų galima pervežti į bet kurį Žemės tašką vos per 90 minučių. Projektas, pavadintas „Rocket Cargo“, siekia sukurti logistikos sistemą, pagrįstą daugkartinio naudojimo raketomis, galinčiomis atlikti suborbitinius skrydžius ir tiksliai nusileisti. Truputį kaip lėktuvas, tik daug greitesnis.

„Rocket Cargo“ yra platesnės JAV gynybos departamento iniciatyvos, žinomos kaip „Rocket Experimentation for Global Agile Logistics“ (REGAL), dalis. Jos tikslas – sukurti modernią pristatymo sistemą, naudojant kosmoso technologijas.

Praktiškai idėja yra tokia, kad raketa galėtų pakilti iš Amerikos bazės – pavyzdžiui, Vandenbergo kosminių pajėgų bazės – ir per valandą ar pusantros į bet kurią pasaulio vietą pristatyti iki 100 tonų krovinio.

[EU+Kuponai] Skaniausi patiekalai akimirksniu. Tobulos elektrinės keptuvės namams ir verslui. Aukščiausia klasė ir stulbinama kaina (Video)
3769

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tokia raketa turėtų būti ne tik galinga, bet ir visiškai daugkartinio naudojimo, tiksli nusileidimo metu ir savo kaina prilygti tradiciniam oro transportui. Tokios vizijos pavyzdys – šiuo metu naudojamų transporto lėktuvų C-17 „Globemaster III“, kurie gali gabenti iki 77 tonų krovinių, tačiau akivaizdu, kad jiems reikia daug daugiau laiko pasiekti kelionės tikslą, pakeitimas.

Už šios vizijos įgyvendinimą bus atsakinga „Rocket Lab“ – bendrovė, žinoma dėl palydovų paleidimo paslaugų ir raketų technologijų kūrimo. Vykdant bendradarbiavimą, bendrovės naujoji paleidimo raketa „Neutron“ pirmiesiems eksperimentiniams bandymams bus naudojama ne anksčiau kaip 2026 m.

 

Eksperimentas dar neapims viso masto logistikos misijos, tačiau jis turi didžiulę mokslinių tyrimų reikšmę. Raketa bus paleista suborbitine trajektorija, o po to, stebint daugybe jutiklių, ji kontroliuojamai grįš į atmosferą. Bus tikrinama: temperatūra, slėgis, perkrovos, šilumos srautas, medžiagų stiprumas ir borto sistemų elgsena grįžimo į Žemę metu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()