Tyrimas: interneto tinklalapiai atakuojami kas dvi minutes  (0)

Kompiuterinio saugumo kompanijos „Imperva“ atliktas tyrimas parodė, kad interneto svetaines vidutiniškai bandoma atakuoti 27 kartus per valandą, arba maždaug kas dvi minutes.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kompanija stebėjo 10 mln. atakų, įvykdytų nuo pernai gruodžio iki šių metų gegužės, kurios buvo nutaikytos prieš 30 skirtingų kompanijų ir valstybinių tinklalapių, skelbia Time.com.

Dauguma atakų siekta surasti pažeidžiamų vietų svetainėse. Suradus silpną vietą svetainėje, automatinių atakų skaičius išauga maždaug iki 25 tūkst. per valandą, arba 7 per sekundę.

„Daugiau, nei 61 proc. šių atakų buvo vykdoma iš nuotoliniu būdu valdomu kompiuterinių tinklų JAV, tačiau iš kur šios atakos buvo kontroliuojamos, nežinoma“, – praneša „Imperva“. Dar apie 10 proc. vadinamųjų „botnet“ tinklų sudarė kompiuteriai Kinijoje.

„Botnet“ yra virusais užkrėstų kompiuterių tinklai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu. Jie gali būti naudojami atakoms prieš interneto svetaines. Dažniausiai atliekamos vadinamosios DDoS (angl. distributed denial-of-service) atakos, kuomet į tinklalapį nukreipiamas itin didelis užklausų kiekis.

Dauguma programišių prie „botnet“ tinklų prisijungia naudodami vadinamuosius „proxy“ serverius, kurie leidžia paslėpti savo interneto protokolo adresą ir likti nesurastiems.

„Tai, kaip tobulėja automatizuotos atakos, yra viena didžiausių inovacijų kriminalinėje istorijoje. Neina automatizuoti automobilių ar rankinių vagysčių. Bet automatizuoti informacijos vagystes įmanoma“, – pastebėjo „Imperva“ technologijų direktorius Amichai Shulman.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)