Popiežius Kalėdų eglę įžiebė su planšetiniu kompiuteriu (Video)  (9)

Popiežius Benediktas XVI trečiadienį iš savo rezidencijos Vatikane, naudodamasis planšetiniu kompiuteriu, Italijos Gubijaus miestelyje įžiebė didžiulę šviesų instaliaciją, kuri vadinama didžiausia pasaulyje Kalėdų egle.


„Viliuosi, kad tai bus šviesos žiburys tamsoje“, – sakė popiežius apie eglę, kuri matoma 50 km spinduliu. „Eglė“ yra sukonstruota iš 400 didelių spalvotų šviesų ant Apeninų kalno šlaito virš šio vaizdingo viduramžių miestelio. Instaliacija yra 750 m aukščio ir 450 m pločio. Betliejaus žvaigždė šlaito viršuje yra padaryta iš 250 šviesų ir užima daugiau nei 1000 m² plotą.

Šiaurės Italijos Umbrijos regione esantis Gubijus, kuris taip pat turi istorinių sąsajų su Šv. Pranciškumi Asyžiečiu, tokias instaliacijas pradėjo 1981 metais. Prie instaliacijos buvo prisijungta per interneto serverį. Įžiebimo ceremoniją transliavo visuomeninė televizija „Rai Uno“. „Tai taikos žinia“, – sakė Gubijaus meras Diego Guerrini.

Birželio mėnesį 84 metų popiežius, tada atrodęs suglumęs ir kuriam padėjo kardinolai, birželio mėnesį pasiuntė pirmąją savo „Twitter“ žinutę, kuria atidarė naują Vatikano portalą. „Garbė mūsų Viešpačiui Jėzui Kristui! Su savo maldomis ir palaiminimu, Benedictus XVI“, – parašė popiežius, panaudodamas lotynišką savo vardo formą. Lotynų kalba vis dar yra oficiali Vatikano kalba.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)