Vilniaus senamiestyje bus statoma nauja požeminė automobilių stovėjimo aikštelė  (11)

Vilniaus senamiestyje, šalia Operos ir baleto teatro esančioje J. Lelevelio gatvėje, planuojama įrengti maždaug 500 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Tokiam planui praėjusį trečiadienį pritarė Vilniaus miesto taryba.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Požeminės automobilių aikštelės šalia Nacionalinio operos ir baleto teatro projektas buvo parengtas daugiau nei prieš 10 metų. Tuo metu buvo gimusi idėja po žeme sutalpinti virš 3600 automobilių – tam planuota centrinėje Vilniaus dalyje pastatyti 7 požemines stovėjimo aikšteles. Visi planai įstrigo tuomet, kai dėl atskirų projekto aikštelių pasipriešino paveldo sergėtojai, kurie kategoriškai prieštaravo, kad investuotojai raustųsi po į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktu Vilniaus senamiesčio teritoriją. Užsitęsus ginčams galiausiai sustojo ir paveldo sergėtojams nekliūnančių aikštelių statyba.

Minėtoje teritorijoje prie Nacionalinio operos ir baleto teatro, miesto savivaldybės teigimu, kasdien pastatoma beveik 900 automobilių, o didžiąją jų dalį perkėlus į požeminę automobilių saugojimo aikštelę atsiras galimybė įrengti naują viešąją erdvę.

Kas konkrečiai bus šioje erdvėje – dar iki galo neaišku. Galbūt čia žaliuotų žolė ir teritorija būtų skirta pėstiesiems. O gal šalia Nacionalinio operos ir baleto teatro atsiras ir priestatas – miesto architektai neatmeta ir tokios galimybės.

J. Lelevelio požeminėje automobilių saugojimo aikštelėje taip pat bus numatyta galimybė įrengti ir saugomas dviračių statymo vietas.

Ieškodama pinigų naujos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statyboms, Vilniaus savivaldybė nusprendė įkeisti savo pastatą - už tai planuojama iš banko gauti 77 milijonų litų paskolą. Dalis gautų lėšų bus panaudota statybų finansavimui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)