Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Alfredukas 2012-01-08 11:06
Teko matyti TV laidą, kur aiškinama, kad, pasauliniu mastu, karvės (jų visos išmatos) taršos duoda dar daugiau, nei anglis.
Pumper 2012-01-08 11:11
Taip, bet tai vis tiek žmonių veikla - gyvulininkystė.
Alfredukas 2012-01-08 11:23
Su anglimi, gal nors kaip galima kovoti, bent jau artimoj ateity. Bet ką daryti su karvėm? Jų gi negali išnaikint. Negali pjaut šakos, ant kurios sėdi!
mch0lic 2012-01-08 11:58
Tai kai kurie ukininkai jau dabar utilizuoja karvių perdirbtą šieną surinkdami metano dujas ir jas panaudodami elektros gamybai...
bla0 2012-01-08 12:04
Gyvsidabrio iš karvių išeina mažiau nei iš anglies ;].
Karvės bent iš dalies dalyvauja anglies cikle t.y. kas iš metama sunaudojama augalų šie vėl sunaudojami gyvulių. Problema jog tai kam prireikė susidaryti šimtų milijonų metų žmonija sunaudos per keletą šimtų metų, taip pusiausvyros nebelieka ;]
immortallt 2012-01-08 13:17
Metana sunaudoja augalai ?!
Pasalietis 2012-01-08 13:27
mane tai nervina tokios statistikos vien dėlto, kad imą pagal valstybes/regioną, o ne pagal gyventojus. Aišku to nedaro, nes pirmautu JAV. O ir Kinija vystydama savo atstovaujančios energijos programą per 5 metus padvigubino anglies vartojimą.
bla0 2012-01-08 13:57
sloggi 2012-01-08 14:46
karves seriant kariu zenklei sumaeja metano ismetimas is ju.
Arwis 2012-01-08 17:06
Idomi statistika, kinija sunaudoja daugiau anglies nei likes pasaulis kartu sudejus
pastuh 2012-01-08 17:11
As manyciau tos pusiausvyros nereiketu kisti.
Pusiausvyra dar egzistuoja. Pasaulis sukasi, visata bei zmones vis dar egzistuoja. Faktas, kad teigiamas veiksmas sukurs neigiama, o neigiamas teigiama.
Kai kinijoje prades lyti kokia rugstimi (ir bus irodyta, kad tai del anglies isskleistu tersalu), tada jie ir susirupins.
Justas116 2012-01-08 18:20
Šiaip jei gamtai duotume 50 metų ji galėtų efektyviai sumažinti jo koncentraciją ore. Kol kas kalbant apie anglies mažinimą atmosferoje, fotosintezė yra efektyviausias būdas, kaip anglį atskirti nuo deguonies (kaip žinote CO2 yra labai užsispyręs junginys, kuriam atskirti reikia nemažai enerijos), o dėl žmonių miškų kirtimo politikos, nemanau, kad CO2 koncentracijos didėjimas artimiausiu laiku bus sustabdytas. Galbūt gyvybė prisitaikys, bet tokie neigiami pokyčiai gali būti pernelyg greiti.
Domas1 2012-01-08 18:22
Jei Kinija nesusirupins uzdus visas pasaulis :]]] Manau tik saules ir vejo jagaines gali pakeisti visame pasaulyje CO2 ismetimu kieki dideliu mastu jas pakeiciant vietoje esamu anglies, atomines ar kita nesvaria ir aplinka tersiancia bei musu sveikata zalojancia energija. Matysim kas bus dar po 5 ar 10metu, tikekimes pasaulis neuzsiliepsnos kaip ugnikalniai del per dideles CO2 emisijos :].
Pasalietis 2012-01-08 20:03
Kinija susirūpinusi jos planai, kad elektra išgaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinius viršytų ES pageidauto minimo 5% ir JAV planus 10%. Čia daugiau reikia kreipt dėmėsi į ES ir JAV, kurios nėra besivystančios šalis ir gali sau leist modernizacija, bet tai daro nepakankamai sparčiai.
Stebėtojas 2012-01-08 20:30
Optimistams dėl "žalios" energijos. Tam reikėtų apjungti visą žemės rutulį į bendrą tinklą ir permetinėti energiją kur jos reikia. Kuo labai abejoju. Todėl nepertraukiamam srautui reikia arba vietinių akumuliatorių arba "tradicinių" elektrinių. Bent jau artimiausiu metu.
Toliau. Apie anglies ciklą straipsnyje iš tiesų nė žodžio. Tarsi karvės ėstų anglį, o ne žolę, kuri yra anglies ciklo dalis. Taip metanas išskiriamas, bet tai nėra tragedija, kaip nėra tragedija ir kertami miškai. Miškų kirtimas yra tragedija kitu atžvilgiu - rūšių naikinimas, vietinio klimato keitimas (pvz. dykumėjimas). Pagrindinis deguonies šaltinis yra vandenynai, kurių tarša yra tragedija.
rimasD 2012-01-09 00:12
Anglis, čia manau, reiškia anglies ciklą. Taip jau atsitiko, kad anglis yra mūsų gyvybės pagrindas. tai reiškia, kad anglies junginiai yra naudojami, kaip energijos pernešėjai iš augalų į gyvūnus. T.y. anglies dioksidą augalai, su saulės energijos pagalba, paverčia angliavandeniais ( karbohidratais), kuriuos suvalgę žoliaėdžiai duoda mėsą plėšrūnams.Taip pat augalai augina savo masę, kad populiacija didėtų. Kai atsirado žmogus, jis pradėjo deginti sausus medžius, o paskui ir iškastinę anglį, naftą, ir dujas. Taip pat egzistuoja ir vandenilio ciklas, kuris įgalina saulės energijos pagalba, vandenį paversti vandeniliu, ir deguonim, kad jie,paskui galėtų susijungdami atpalaiduoti energiją. žmonės ir tą energiją pažabojo, kai pradėjo deginti dujas, bei naftą. Galima prisigalvoti įvairių, mažiau naudingų, bei daugiau žalingų ciklų. Teko skaityti, kad siūlomas aliuminio ciklas, ku būtų deginamas aliuminis, o, paskui iš aliuminio oksido vėl būtų, elektros energijos pagalba, gaunamas aliuminis.
immortallt 2012-01-09 00:34
to Stebetojas, balansuoti galima su biokuru. Taip pat jungiant i didelius tinlus, kaip kad pats minejai. Uztvankos irgi gali balansuoti energija.
BishopaZ 2012-01-09 12:06
taip taip, jei ne shitas biokuras, maisto kainos dabar nebutu tokios zverishkos ir kiek tada daug atliekamu pinigu liktu modernizacijoms, be to butent del to biokuro kertami amazones mishkai nes reikia nauju plotu tam tipo biokurui auginti, taip kad tas biokuras didesnis blogis negu geris.
immortallt 2012-01-09 14:24
Tu net nezinai, kas yra biokuras, tad geriau nebambek.
Biokura augina zemes ukiui nelabai tinkamoje ar netinkamoje zemeje ir tai yra medzio drozles/pjuvenos. Taip pat biokuras gali buti po misko valymo/kirtimo atliekos ar tiesiog mieste susikaupusios siuksles, vandens valymo irenginiu dumblas, sienas.
Niekas Amazones misku del biokuro nekerta, nes ten to biokuro nereikia praktiskai - yra kaitri saule ir gali aprupinti energija.
Kalbejai apie biomase, kai is rapsu ar pan. augalu gamina skysta kura (deja tokiu kuru NEKURENAMOS elektrines).
BishopaZ 2012-01-09 18:12
Bioetanolis - tai alkoholis, gaminamas iš augalinės žaliavos.
Bioetanolis yra vienas ish biokuro atmainu, jei pats nezinai nerashinek. Geriau pasidomek kas darosi pietu amerikoje, ten kur seniau augino maista dabar bioetanoliui reikalingu augalu plantacijos ir jos pleciasi. Tam yra nemazai prieinamos spaudos, nebent neiperki.
Kas del kaitrios saules tai taip ties pusiauju saule gali aprupinti, visur kitus ne, pasidometum placiau pats suzinotum.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Paskelbti didžiausi anglies naudotojai pasaulyje