„Volvo“ automobiliuose – saugos pagalvės… pėstiesiems (Video)  (4)

„Volvo“ automobiliai seniai garsėja kaip vieni iš saugiausių pasaulyje. Tarsi mėgindami dar labiau įtvirtinti tokią reputaciją, švedų automobilių gamintojai mašinų komplektaciją papildė pirmosiomis pasaulyje saugos pagalvėmis pėstiesiems.


Novatoriška saugos sistema bus montuojama naujutėlaičio V40 modelio automobiliuose – modelis tik ką buvo pristatytas Ženevos automobilių parodoje. Saugos sistemą aktyvuoja priekiniame buferyje sumontuoti jutikliai. „Kai pėsčiasis kliudomas priekiniu buferiu, priekinio stiklo apatinėje dalyje, prie variklio dangčio iššauna oro pagalvės, taip pat nuožulnesniu kampu pasvyra ir variklio dangtis, – pasakoja koncerno „Volvo“ atstovas spaudai. – Tokiu būdu oro pagalvės apsaugo partrenktą pėsčiąjį (pirmiausia jo galvą), nes smarkiausiai parblokštasis trenkiasi į variklio gaubtą ir priekinį stiklą.“ V40 modelyje bus įdiegta ir prabangesniuose modeliuose montuojama įspėjimo apie pėsčiųjų pasirodymą važiuojamojoje dalyje sistema. Jei pėsčiasis iššoks į gatvę prieš pat automobilį, salone pasigirs specialus signalas, o jei vairuotojas nesiims stabdymo veiksmų, automobilio stabdžiai suveiks automatiškai. Įspėjimo sistemą sudaro už priekinių grotelių sumontuotas radaras ir priekinėje galinio vaizdo veidrodėlio dalyje sumontuota vaizdo kamera. Radaro paskirtis – aptikti priešais automobilį atsiradusį pėsčiąjį ar kitą kliūtį bei nustatyti atstumą iki jos. Vaizdo kamera padeda nustatyti, koks konkrečiai objektas atsidūrė kelyje.

Europoje 14 % visų žuvusiųjų eismo įvykiuose yra pėstieji. Palyginimui JAV – 12 %, Kinijoje – 25 %

„Saugumas – viena pagrindinių „Volvo“ vertybių, – pridūrė koncerno atstovas. – Pėstiesiems skirtas pagalves sukūrėme, siekdami sumažinti pėsčiųjų riziką būti sužalotiems ar žūti eismo įvykio metu. Mums svarbi kiekviena išsaugota gyvybė.“

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)