„LifeStraw“: keliautojai vandenį gali gerti tiesiai iš balos (Video)
(21)
„Lifestraw“ – būtinas daiktas kiekvienam, mėgstančiam keliauti, o ypač tiems, kurie kartais atsiduria negyvenamose vietovėse. Tai šveicarų bendrovės „Vestergaard Frandsen “ gaminamas asmeninis vandens valdymo įrenginys, kurį užtenka įmerkt į vandenį ir kaip per šiaudelį traukt. Vanduo iškart išvalomas ir yra tinkamas vartoti. Tokio daikčiuko kaina – apie 20 JAV dolerių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Vienas „LifeStraw“ filtras gali išvalyti iki 1 tūkst. litrų vandens – tiek geriamojo vandens vienam žmogui pakaktų ištisus metus. Gamintojų teigimu, filtras išvalo 99,9999 proc. vandens bakterijų ir 99,9 proc. parazitų.
Filtro modifikacija, pavadinimu „LifeStraw Family“ sukonstruota šeimai ir filtruoja dar ir virusus (ne mažiau kaip 99,99 proc.). „Family“ modelio limitas – 18 tūkst. litrų vandens. Tiek šeimai pakaktų trims metams.
Filtrai buvo dalijami gyventojams, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Haityje 2010 m., potvynių Pakistane 2010 m. ir Tailande 2011 m.
Tai – tiesiog nedidelis (31 cm ilgio ir 3 cm skersmens) plastikinis vamzdelis, kurį galima pasikabinti ant kaklo. Norint atsigerti, tereikia jį įmerkti į rastą vandens telkinį ir per jį traukti vandenį (kaip pro šiaudelį). Traukiamas vanduo pirmiausiai prateka pro skaidulų pluoštą, kuris vien fiziniu būdu (jokių chemikalų!) iš vandens išfiltruoja net ir 0,2 mikronų dydžio daleles.
Nors kai kurie labdarų aktyvistai šio įrenginio gamintojus kritikavo už palyginti aukštą filtro kainą, „LifeStraw“ visame pasaulyje vertinamas dėl efektyvumo ir „operatyvumo“ (bakterijos ir parazitai iš vandens pašalinami tą pačią akimirką, kai vanduo geriamas). Išradimo autoriai buvo apdovanoti ne viena premija: 2008 m. – “Saatchi & Saatchi” apdovanojimu už Idėjas, keičiančias pasaulį, 2005 m. – INDEX Tarptautinio dizaino apdovanojimu ir žurnalo „Time“ Geriausio metų išradimo premija.