Populiarėjantis sukčių įnagis – "Facebook" (3)
Interneto platybėse tarsi žuvys plaukiojantys sukčiai nebeapsiriboja elektroninių duomenų vilionėmis. Prieš kelias dienas Akmenės rajono policijai pranešta apie sukčiavimus per socialinio tinklo svetainę „Facebook“. Analogišką tyrimą neseniai pradėjo ir Radviliškio rajono pareigūnai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Galvojo padėję
Į policiją kreipėsi pinigus praradęs radviliškietis. Jis pranešė per socialinį tinklalapį „Facebook“ sulaukęs prašymo suteikti finansinę pagalbą. Vyras nedvejodamas į nurodytą sąskaitą pervedė 590 Lt. Supratęs apgavystę, radviliškietis kreipėsi į policiją. Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariamasis kol kas nenustatytas.
Pirminiais duomenimis, sukčius pasinaudojo 31-erių D.K. vardu sukurta anketa ir jos duomenimis socialinėje svetainėje „Facebook“. Moters draugams ir pažįstamiems buvo išplatintas prašymas suteikti pagalbą.
Analogiškas sukčiavimas praėjusią savaitę įvykdytas Akmenės rajone. Gyventoja per „Facebook“ gavo esą draugės prašymą paskolinti pinigų. Nepasiaiškinusi, kokiam tikslui pinigai reikalingi, moteris juos pervedė į „Facebook“ nurodytą sąskaitą. Vėliau, susisiekusi su drauge, suprato, jog buvo apgauta.
Sukčiai fantazijos nestokoja
Gali būti, kad aferistai vėl surado naują būdą, kaip naudotis patiklių gyventojų pinigine ir sėkmingai lobti. Radviliškio rajono policijos atstovė spaudai Rasa Stasiulaitienė informavo, kad šiais metais rajone siautėjo pačias įvairiausias legendas susikūrę apgavikai.
Vasarą Radviliškio rajono gyventojams sukčiai buvo pamėgę prisistatyti FNTT pareigūnais. Išgąsdinti skambinusiojo informacijos, jog per asmenines sąskaitas neva yra plaunami pinigai, žmonės, ypač vyresnio amžiaus, nedvejodami paviešindavo savo asmeninius duomenis: banko sąskaitų numerius, slaptažodžius ir kt. Paskui Radviliškio rajone išpopuliarėjo skambučiai, kuriais būdavo pranešama apie susižalojusius artimuosius, kuriems nedelsiant reikia pinigų.
Liepos pabaigoje policija pričiupo vyrą, kuris rajono gyventojams siūlė įvairias paslaugas – pastatyti paminklus, uždengti stogus, iškasti tvenkinius, įrengti mėšlides ir pan. Atvykęs į užsakovo namus tariamas darbininkas pasiimdavo pinigus ir išgaruodavo.
Draugas tartųsi akis į akį
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė dar kartą perspėja gyventojus būti budriems ir įtariau žiūrėti į įvairius siūlymus, prašymus bei reikalavimus. Ypač jei skambinusysis kalba apie asmeninius duomenis ar pinigus.
„Pastaruoju metu sukčiai nusitaikė į „Facebook“. Žmonės, gavę piniginės pagalbos prašymus, užuot pervedę pinigus, pirmiau turėtų susisiekti su draugu ar pažįstamu ir įsitikinti, ar pagalba jam tikrai reikalinga“, – sakė G.Smagriūnienė. Anot jos, mažai logikos, kad pinigų paskolinti draugas prašytų per „Facebook“, o ne paskambinęs ar susitikęs skolintoją akis į akį.
Naudodamiesi „Facebook“ svetaine, gyventojai mato tik savo pažįstamų žmonių skelbiamą informaciją, todėl mano, jog gali ja pasitikėti. Policija pataria atsargiai vertinti įvairias siūlomas paslaugas, prašymus. O ypatingai atsargiai reikėtų vertinti gautas žinutes, reikalaujančias padiktuoti slaptažodžius ar asmeninius duomenis.