Riaušininkus žymės DNR pistoletai (16)
Britų bendrovė „SelectaDNA“ Las Vege (JAV) vykusioje ginklų parodoje „The SHOT“ pademonstravo savo sukurtą nemirtino poveikio ginklą, kuris padės policijai ir kitoms teisėsaugos tarnyboms išsiaiškinti riaušių dalyvius ir patraukti juos atsakomybėn.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pranešama, kad „SelectaDNA High Velocity System“ ginklai gali šaudyti 30 - 40 m atstumu.
Pasak „SelectaDNA“ atstovų, sintetine DNR šaudantys ginklai leidžia pareigūnams jau po riaušių susirasti įtariamus asmenis naudojant filmuotą įvykio medžiagą, o kulkų paliktos žymės, nematomos plika akimi, leidžia patikimai identifikuoti įvykių dalyvius. Nusivalyti kulkų paliktas žymes nuo žmogaus odos yra itin sunku: jos išlieka 2 savaites ar net ilgiau. Tiesa, jei nusikaltėliui pasisekė ir policininko paleistas šūvis pataikė į drabužį, o identifikavimo medžiaga neturėjo jokio kontakto su oda, iškart po įvykio atsikračius dėvėtais drabužiais atsakomybės gali pavykti išvengti, jei policija neturės kitų įrodymų. Tačiau tikėtis, kad išskalbus drabužį sintetinė DNR išnyks, neverta, teigia „SelectaDNA“ atstovai.
Policininkai „SelectaDNA“ kulkų žymes ant sulaikytųjų drabužių ar odos gali aptikti ultravioletinės šviesos lempomis, o teismo ekspertai, ištyrę šią žymą, galės įrodyti, kad specifinis DNR kodas susijęs su konkrečiu įvykiu.
Skelbiama, kad sintetinės DNR technologija gali būti sėkmingai naudojama ir kitais atvejais, pavyzdžiui, ženklinant pinigus ar seifų turinį.