Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
technologas 2013-02-12 05:09
Viena išeičių - mažiau vartoti. Juk galima statyti pigius ir energetiškai efektyvius namus (pvz. iš šiaudų ar šiaudų ir molio). Bet kur, turbūt savigarba neleidžia. Galima važinėti troleibusu ar dviračiu, bet daug kas mašina rieda. Manau dar pamokys gyvenimas taupymo netrukus
technologas 2013-02-12 05:19
Kiek IAE uždarymui pinigų beišleistų - vis norisi dar Jei išleidus beveik penkis milijardus rezultatų nesimato - kas galėtų paneigti, kad jų nesimatys ir išleidus 100 milijardų
BishopaZ 2013-02-12 08:50
pilnai pritariu, bet ševron ruporai tuo čia įžvelgs gazprom ranką
be to pati ES komisiją sustabdė skalūnų gavybas, kol nebus padaryta tikra detali poveikio aplinkai ataskaita , kuri žinoma yra neįmanoma, be konkrečių cheminių medžiagų įvardijamo, kurios daba tipo slaptos yra.
Na, o LTU kaip visada pabašliuoja amerikonas ir durneliai lietuviai susileidžia....
Aklas 2013-02-12 09:09
o siaip ko cia mums daugiau reikia..? Manau tik padidintu pasalpu ir kompensaciju!
Kilgoras Trautas 2013-02-12 09:46
Benediktai, čia jokios demagogijos nėra, pasidomėk kiek yra vien tik portlandcemento rūšių, gamintojai jį gamina skirtingomis technologijomis aišku skirtingų frakcijų turi skirtingus sertifikatus po to paaiškės, kad akmenės cemento gamybos tecnologija neatitinka tokių reikalavimų ar panašiai, neviskas kas tinka statyti namui tiks ir VAE, o tokius klausimus kelti reikia ir tai yra normalu. Turi būti
Informacijos gal ir yra, bet vis tiek reikia diskusijos, nes perskaičius gražiai parašytą verslo planą visada atrodo viskas puiku, bet kai pradedi diskutuoti ir gilintis atsiranda visokių kabliukų.
Aklas 2013-02-12 10:18
nu tai pries teigdami "galima neatitikima" konkreciai ir atlikite namu darbus, pasidomekite koks betonas naudojamas ten ir koki betona gamina pvz akmene. O dabar aplinkui matau tik kruva - galbut, greiciausiai, turbut, nesu tikras bet vistiek bus blogai viskas. Ir reziume - kas galetu paneigti, kad vistiek viskas bus blogai.
Kilgoras Trautas 2013-02-12 11:18
Ponai, nesikoncentruokime į tą cementą, aš jį paėmiau, kaip bendra pavyzdį, panašių niuansu tokiame projekte pilna. Su IBM irgi irgi ne durniai dirbo, bet..... Kaip sako " gerais norais ir pragaras gristas".
Benediktas 2013-02-12 11:45
Tai prašom dėkit abejones, bet būti gerai, kad pirma verslo plana persiskaitytumei ir koncesijos sutarti. Linkai sioje temoje buvo imesti. Nes dabar panasu i elegesi moters, kuriai blogos dienos uzejo..
Kilgoras Trautas 2013-02-13 17:14
O man atrodo, kad esat idealistinis jaunuolis. Kaip sako, nėra blogiau už iniciatyvu durnių. Čia netaikau jums asmeniškai, turiu omeny perdėta nepamatuota iniciatyvą, bendrai
Benediktas 2013-02-13 19:44
Jūs net nesugebat paaiškinti, kas jums neaišku. Apie ką jūs galite diskutuoti?
Arns 2013-02-13 20:59
Benediktas, visiem neaiškus atsakomybės klausimas. Matėme ne vieną pavyzdį kai priimti sprendimus ant žirgų joja zovada šulų, kai reikia už nesekmę atsakyti,atrandamas koks sekretorčikas, kuris esą įvėlė klaidą. Tad kaip po kaltų nėra. Tik kad pinigai praplauti, pasitikėjimo nėra. Bet ką čia bepadarysi...
Šis projektas nėra nei skaidresnis negu kiti, nei neskubant ir neangažuojant parengtas. Nėra jis gi net gi paliekamas svarstyti atitinkamiems specialistams, pirmoje vietoje griežia emocijos.
Gal kokioje Japonijoje žiojėjančios skylės ir nieko nestebina, nes jomis gėda naudotis. Bet pas mus jau įprasta, kad net jei nėra skylės, būtinai iškirsti, kad tik apeiti įstatymus ir sau prasisukti. Tad pagrįstos abejonės ir turi stabdyti procesus. net gi tokiose šalyse kaip JAV, prieš didelio mąsto visuomenės spaudimą niekas nedaroma, bandoma argumentuotai paaiškinti, įrodyti kas bus taip ir nekitaip. Kad nebus dar naujų vilų kompleksų ir amžiaus statybų...
Benediktas 2013-02-13 22:43
Tinklas yra, poreikis elektros yra, nes esame mes, kiti akcininkai. Akcininkai isipareigoja realizuoti savo elektra.
O korupcija yra atskiras dalykas, kuri reikia naikinti. Siame projekte negali buti korupcijos, nes kalba eina apie susitarima tarp valstybiu ir pasaulinio lygio kompanijos Hitatchi. Projetas ne pirmas ir nepaprastas namas. Projekto rengejas ir pagrindinis igyvendintojas Hitachi, tikrai nenores, kad jis isbrangtu, bei sieks pagerinti savo ivaizdi igyvendinant si projekta. Elekros kaina lengvai apskaiciuojamas pagal panasius projektus, Hitachi turi patirties, musu darbo jega neturetu buti brangesne, kura pasirinkimas yra ne is vienos salies.
As matau faktus, kurie yra teigiami ir vercia tiketiki projekto sekme. Sakyciau projektui dar labiau iskaidreti sutrukde ankstyvas referendumas, o galejo buti 2015 metais, kol viskas projektavimo lygmenyje. Socialdemokratai pasisake pries VAE ir isnaudojo savo pozicija rinkimams, kadangi dauguma zmoniu, per spauda ir tv buvo nuteikinejami pries VAE.
Dabar jus duokite faktus ar prielaidas, del kuriu viskas gali buti blogai. Mes forumo lankytojai ne specialistai, bet mums visiems idomu ir neigiami dalykai. Diskutuokime
Kilgoras Trautas 2013-02-13 23:06
. Kol kas aš manau, kad dar neprasidėjus statyboms prasidės lobistiniai teismai, pasimatys neatitinkamų ar trūkstamų įstatymų prasidės visokie trukdžiai, projektas tik "valgys" pinigus ir sunkiai judės. Jei diskusijoje įžvelgsiu, kad taip nebus, kad projektas bus naudingas, saugus ir nebus našta tuomet aš už!!!
Benediktas 2013-02-13 23:19
Mano nuomone del korupcijos kitokia ir ja issakiau pries si postą. Tai ne vieno rangovo ir uzsakovo projektas, o tokiu rimtu uzsakovu, rangovu ir projekto dalyviu, kad rimtesniu nelabai gali buti. Kontrole bus auksciausio lygio. Niekas is akcininku, ypatingai Hitatchi nenores, kad projektas isbrangtu labiau, negu jie buvo numate, nes sekmingas projekto igyventidimas yra rimtas pavyzdys derantis del kitu uzsakymu.
Arns 2013-02-14 00:05
mielasis benediktai, painiojate viską kas tik papuola.
Visų pirma įstatymas ne projektas, o tik nedraudimas mąstyti. Visos sutartys iki ateinant Kubiliaus vyriausybei buvo nubrauktos, dar daugiau, bene pusė su tuo susijusių asmenų išvaikyta, o visas valdymas perduotas besikuriančiai tuometei energetikos ministerijai. Hitachi atsirado tik 2011 m. pabaigoje. Tad per nepilnus metus norėta pasirašyti visas sutartis ir įsipareigoti būtinai statyti. Kur diskusijos, kur kokie svarstymai? Net gi gražus konkursas dėl reaktoriaus baigėsi fiasko, nes buvo renkamasi iš vieno varianto.
Tu tiki, kad nebus korucijos? teoriškai IAE uždarymą kuruoja ir viską reikia parodyti ERK, tačiau ne tik kad galai nesueina, bet dar ir mūsų politikų nesugebėjo prisišaukti pasiaiškinti.
Tad pagrįsk, kodėl staiga VAE taps skaidriausiu projektu? Manai net įgyvendinus viską kas gali būti geriausio, dėka netobulumo viešuosiuose pirkimuose (ko netaiso), nelaimės kokia vos besilaikanti kompaniją, kuria (o berečių siaubui) nupirktu su Rusija siejamos įmonės, kurios vėl savus standartus pateiktu ir kelis metus per teismus bylinėtusi bei vilkintu projektą?...
HItachi turi patirties? Nonsensas. Jei būtum domėjesis žinotum, kad Japonijoje jiems jau ragai, tad nori žengti į platujį pasaulį, nes išskyrus Japoniją, tokių grandiozinių projektų dar neatliko. Ir tik būtent todėl, kad kitur niekas jų nepageidavo, jie sutiko patys tapti dalininkai projekto (nes pasaulinėje praktikoje, atominių technologijų gamintojas, neprisiima elektrinės valdymo).
Jei gali pateikti skaičius, tai prašau oficialius parodyti. Kažkodėl visame pasaulyje, net JAV, kur Rusijos rankos nesiekia, elektros kainos apskaičiavimas nemenkas galvos skausmas, ir už tikslią formulę susikrautumei be galo didelius turtus
Suomija irgi nenorėjo, bet pabrango. Ir šiaip, visi projektai brangsta, ko gero 1 pigiau padarytam tenka 100000 pabrangusių. (Iš vis, gal surask energetikos projektą, kuris pasaulyje pabaigus statybas nepabrango)
Kilgoras Trautas 2013-02-14 00:25
copy>paste "LEO, Nukem, gyv. namų renovacijos programa, med. reforma ir t.t."
Benediktas 2013-02-14 01:27
Suomija berods statesi tiek rusiskus reaktorius tiek kitu saliu. Nenustebciau, jei pabrangusiu statybu rektoriaus gamintojas butu Rosatom. Nemanau, kad su rusais galima ka nors skaidraus nuveikti. Visa sita korupcija pas mus - yra grynai ju palikimas.
Na tarkim pabrangs projektas, na ir kas. Pats sakai kad nera procesu kurie nepabrangtu, reiskias, kazko naujo nebus israsta projektu igyvendinime - kazkiek pabrangs. Vistiek ta nauda bus, nepaisant kazkiek procentu pabrangimo.
Nereikia pamirsti, kad proceso pabrangimo pinigai vistiek gris cirkuliuoti i Lietuva, nes musu dali atstovaus musu statybos imones.
Tavo komentaruose jauciamas isankstinis nusistatymas, kad vienaip ar kitaip vistiek pas mus bus viskas blogai. Kad ir kiek skaiciu tau surasciau is interneto oficialiu saltiniu. Kad ir kaip viskas ideliai butu parasyta -tu vistiek butum pries.
Lietuvai reikia gamybos. Negalima visko tik importuoti: duju, elektros. Is ko ja paskui pirksi jei nieko nepagaminsi? Prisispausdinsi Euru, rubliu? VAE kaip tik tokia gamykla, kuriai reikia maziausia zaliavu. Skalunai, kaip tik tos dujos, kurias turime po kojomis, reikia tik imti jas ir naudotis ir nesvaigciot apie kelis kazkokius ivykius JAV, kur buvo nesilaikyta technologijos. Negalima del 0,1% proc. siek tiek didesnes arm mazesnes tikimybes atsisakyti tokiu projektu. O jei jie blogi, tai sakyk kodel, o ne kaltink laika. Laiko buvo visai nemazai. O va referendumas per anksti buvo. Branduolinei energetikai tikrai dar nesaulelydis. Tik pastorojo laiko ivykiai visus siek tiek ismuse is veziu.
Arns 2013-02-14 08:31
Be įstatymo, niekas aikštelių neįrenginėja, niekas apie jokias koncecijas nė nešneka.
Apie kokį techninį įgyvendinimą šneki? Aplink reaktorių statoma visa elektrinė, one atvirkščiai, tad gali ir šimtą metų diskutuoti, bet tik pamačius reaktorių prasideda projektavimas. Būtent todėl keli metai po susitarimo su Hitachi ir yra tikrasis svarstymas ir elektrinės įvertinimas.
Kuo stambesnis projektas ir kuo daugiau subrangovų, tuo lengviau plauti pinigus. Nes kai vienu metu reikia tvirtinti dešimtmilijonines eilutes, kontrolei sunkiau viską nuodugniai patvirtinti
IAE atliekų saugojimo konkursą laimėjo VOKIEČIŲ kompanija, pradėjo ir vykdė apie metus darbą, iki kol juos nupirko kompanija, už kurios stovi Rusijos atomininkai. Tad apie ką mes šnekam? Apie tai, kad dabartinėse sąlygose bet kas ir bet ką gali paduoti į teismą, pereiti visas instancijas ir sulaukti išaiškinimo kaip tą atlikti. Na, o tada toliau dirbti lyg niekur nieko. Išskyrus kad ginčams suaukojami keli metai, ir darbas stovi, nes jis patikėtas tai įmonei, o ginčo metu jie neįpareigoti dirbti.
Po stiklu? O taip, jau dabar estijos ir Latvijos premjerai skundžiasi jog negauna tinkamos informacijos. Beveik tikiu, kad visos komisijos sėdės kolidoriuose ir tikrins kiekvieną centą
Žmogau, kalbi kaip lunatikas. Gi sakau, kad jie neturi patirties UŽSIENIO ŠALYSE dirbti. Nedašyla ką reiškia tie žodžiai, kad pasakoji ką jie statė? Aš ir pats žinau jog ne vakar jie energetika pradėjo užsiimti... Ir UK projektas, jei domėtumeisi pakibęs ant panašaus plauko, kaip ir Lietuvoje, nes didelis visuomenės pasipriešinimas.... Bet esmė ne tame, esmė kad jie neturi projekto valdymo patirties kitose šalyse, neturi biurokratinio bendradariavimo, visai kitokia logistika ir t.t. Tai jau nemenkas iššūkis. Jau neminint to, kad patys turės investuoti į projektą,ko iki tol nei jie, nei kas kitas pasaulyje nedarė...
Tai tegu pateikia tikslią formulę, o ne abstrakčiai pašneka apie "18 ct" Be to, tai ką tu mini, niekaip neatsispindi atsipirkimas, nes reikia žinoti elektrinės kainą, perdavimo kainas ir pan. Jau neskaitant to, kad visi pripažysta jog seno tipo elektrinės buvo kur kas pigesnės, ir lyginant jas su naujomiss, pastarųjų savikaina auga ne procentais, o kartais.
VBS technologija įjungta Įsivedi ir tą pačią vikipediją bei sužinai, kad ją projektavo Areva (Prancūzija) ir Siemens (Vokietija). Tad dar pasek pasaką, kaip tokie gigantai, patys gaminantys reaktorius, pirko rusiškas technologijas...
Pabrangs, tai reiškia daugiau milijonų nutekės į ekonomiką Reiškiasi amžinos Valdovų rūmų bei Nacionalinio stadinio, pridedam ir lengvųjų laivelių uostą ir t.t., tai Perpetum mobile, leidžiantis nesustoti Lietuvos ekonomikai. Ou je, parodėm klasę visiem tiem japončikams ar amerikiečiams, kurie mėgsta užbaigti projektus. Gi pabrangę ir amžinai statomi generuoja darbo vietas, už kurias grįžta pinigai į biudžetą, turtingesni statybininkai iš algų perkasi viską sau, statyboms medžiagos perkamos, tad gamyklos nuolat turi užsakovų...
Benediktas 2013-02-14 11:51
Na nematau prasmės, su tavimi ginčytis, nes tau viskas blogai. Beveik įsitikines, kad jei Hitatchi patys neisnvestuotu ir nedavautų projekte, tau vistiek būtų blogai - sakytum nori parduot katę maiše ir pabėgt
Dievagojiesi del saugumo, o dabar jau uzsimanei pigesniu seno tipo eletriniu
Na jei trys ir keturios valstybes, bei Hitatchi nesukontroliuos korupcijos, tai kas gali ja sukontroliuoti? Dievas? Su tokiu poziuriu, reiskias apskritai negali nieko daryti.
Dar net projektas neprasidejes o tu viska piesi juodom spalvom?
Apie ka mes galime diskutuoti, jei tu "zinai" kad viskas vistiek bus blogai.
Jokia super duper technologija tau netiks. Net jei projekte dalybvautu Vokietija, JAV, Anglija turbut, vistiek nepatiketum, kad projektas gali buti skaidrus.
Sakai nori diskusiju. As jau zinau kokiu tu nori diskusiju ir specialistu. Tokiu, kurie sakytu, kad neapsimoka, nesamone ir pan. Ir vska piestu tik juodomspalvom. Kas bus jei sprogs, kaina bus didesne, bus korupsija. Davai nestatom ir pan. Perkam geriau viska tiek dujas, tiek elektra is uzsienio, dar tiksliau is geruju kaimynu Rusijos. Musu valstybe per maza, mums lemta vargti, isnykti. Mes patys nieko nesugebesim, tad geriau net nebandykime. Oi, pilna tokiu komentatoriu internete..
Hitaschi neturi patirties uzsienio rinkose? Tai ji juk ne tik branduolinius objektus stato. Tai yra pasauline kompanija, tokia pat kaip Siemens.
Tamsuolis 2013-02-14 20:48
Suomijoje vėluoja reaktoriaus statybos dėl kelių priežasčių:
1. Tai yra "popierinis" reaktorius. Dar nei vienoje šalyje nėra pastatytas EPR reaktorius, todėl nėra patirties. Čia tas pats lyg namą statytum pirmą kartą. Ant popieriaus labai gražiai atrodo, bet centimetras ne ten ir jau susiduri su milžiniškomis problemomis.
2. Nėra patirties statant tokio tipo reaktorius. pastačius reaktorių okiluoto-3 patirtis bus pasidalinta, bus pasimokyta iš klaidų ir sekantys reaktoriai pigs. Dažniausia tendencija yra tokia: 1 reaktorius brangiausias 2-4 pigesni, o 4-5 reaktorius jau yra maždaug standartinės kainos.
Taigi nereikia nustebti, kad Tiek Prancūzijoje tiek Suomijoje dar nepastatyti šie reaktoriai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kaip iš skalūnų uolienų išgaunamos gamtinės dujos?