„Cisco“: interneto „aukso ieškotojų“ laukia 14 400 milijardų dolerių  (0)

Interneto proveržio teikiamos galimybės įvertintos 14 400 milijardų (arba 14,4 trilijonų) dolerių. Viena to priežasčių – tai, kad 99 proc. dalykų visame pasaulyje dar laukia, kol paklius į tinklaveikos akiratį. Tačiau nuolatinis tinklaveikos spartėjimas ir plėtra, arba IoE (Internet of Everything), reikalauja, kad iš įvairių šaltinių besikaupiančios duomenų masės būtų suvaldytos, paverstos informacija ir vizija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši tema buvo plačiai nagrinėjama „Cisco Connect“ renginyje. „Cisco Connect“ (ankstesnis pavadinimas „Cisco Expo“) buvo organizuojamas kaip 10 miestų iš 10 šalių bendras renginys. Renginyje dalyvavo Šiaurės Europos šalys nuo Nyderlandų iki Suomijos ir nuo Estijos iki Lietuvos. Suomijoje ir Baltijos šalyse buvo per 1200, o visose šalyse – daugiau kaip 5000 dalyvių.

IoE gimsta ir auga, kai į internetinę veiklą įtraukiama vis daugiau žmonių, procesų, žinių ir daiktų. Prognozuojama, kad iki 2020 metų tinkle atsiras 2,5 milijardo naujų žmonių ir 37 milijardai naujų dalykų. Tai atvers naujas galimybes informacijos rinkimui, susiejimui, analizei ir jos panaudojimui. 

Naujų dalykų atsiradimas internetinėje erdvėje gali reikšti, pavyzdžiui, tai, kad turėsime galimybę stebėti pagyvenusių žmonių sveikatos būklę per jų rūbuose esančius skalbimui atsparius jutiklius. Namų šildymas ir oro kondicionavimas ateityje veiks pagal oro sąlygas ir patalpoje esančių žmonių kiekį. 

„Internetą dabar apėmusi aukso karštligė, kurioje išdalinti paruoštos sumos užtektų 10 milijonų dolerių vertės aukso puodui kassavaitinėje loterijoje kitiems 27 700 metų. Be ekonominės naudos IoE taip pat teikia ir visuomeniškai svarbią naudą, pavyzdžiui, galimybę kurti įvairias socialines paslaugas. Savo ruožtu mes siekiame skatinti IoE plėtrą, organizuodami renginį „Internet of Things World Forum“. Spalio mėnesį kviečiame įmonių vadovus, mokslininkus ir skirtingų valstybių atstovus, be visa ko, apsvarstyti spartėjančios tinklaveikos socialinius ir aplinkosauginius aspektus, – sako „Cisco“ generalinis direktorius Suomijai ir Baltijos šalims Esa Korvenmaa.

IoE prognozuojamas verslo potencialas, kurį sudarys padidėjęs grynasis pelnas ir sumažėjusios išlaidos, vertinamas net 14,4 trilijonų dolerių. Tokiam pelnui įtakos turės darbuotojų našumo padidėjimas, vertinamas 2,5 trilijono dolerių, produkcijos ir logistikos grandinių efektyvumo padidėjimas – 2,7 trilijono dolerių, naujų klientų atnešamas pelnas – 3,7 trilijono dolerių, ir inovacijų ciklo pagreitėjimas su 3,0 trilijono dolerių papildomu pelnu. 

Tyrimų instituto „Gartner“ vadovas analitikas Andrew Butler savo „Cisco Connect“ pranešime analizavo veiksnius, sukėlusius tokį interneto proveržį. Žmonių veikla, ar jie būtų vartotojai, darbuotojai, ar organizacijos atstovai, centralizuojama ten, kur gebama sujungti socialumą, mobilumą, informaciją ir „debesines“ paslaugas. Šie keturi veiksniai – visi vienodai svarbūs IoE.

„Cisco“ vadovas ir „technologijų evangelistas“ Carlos Dominguez savo pranešime pasakojo, kad penktoji tinklaveikos banga, IoE, yra paprastas, intelektualus, visur pasiekiamas, nepriklausomas nuo duomenų terminalo įrangos ir gebantis išnaudoti duomenų mases internetas. Jo teikiamus duomenis reikia sugebėti paversti vizijomis. Globali įmonių vadovų apklausa irgi pabrėžia technologijas kaip svarbiausią organizacijų pokyčio veiksnį per ateinančius 3–5 metus. Todėl visos veiklos sritys patiria reorganizaciją – kaip pavyzdį C. Dominguez paminėjo muzikos naudojimo skaitmenizaciją.

„Cisco“ vadovė Sheila Jordan savo ruožtu nagrinėjo ne mažiau svarbią IoE dalinę sritį iš vartotojų požiūrio taško – BYOD, arba „atsinešk savąjį įrenginį“. Susivienijus mobilumui ir socialumui, nykstant darbo gyvenimo ir laisvalaikio riboms žmonės nori naudoti būtent tuos įrenginius, kurie labiausiai tinka jiems patiems. Sh. Jordan kalbėjo apie tai, kaip BYOD reiškinys gali tapti tiltu tarp IT ir verslo veiklos, o galiausiai sujungti jas į vieną.

Siekiant užtikrinti IoE efektyvumą ir patikimumą reikia visiškai naujo mąstymo ir duomenų apsaugos srityje.

„XX a. architektūra 2013 m. programų neapsaugo. Perėjimas prie IP tinklų ir IoE proveržis atneša ir privalumų, ir galimybių, tačiau IT visumą reikia apžvelgti ir apibrėžti iš šio naujo požiūrio taško. Tik tai padarę galėsime skanauti IoE vaisius. Tradiciniai aukso skalavimo įrankiai yra kastuvas ir skalavimo indas, tačiau šiais laikais aukso grynuolių ieškoma pasitelkiant naujausias technologijas“, – sako Suomijos „Cisco“ duomenų apsaugos specialistė Janne Tägtström.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(0)

Komentarai (0)