Facebook atskleidė, kurios šalys reikalauja atskleisti vartotojų duomenis  (0)

Praėjus keletui mėnesių po visuotinės vartotojų sekimo

programos PRISM paviešinimo, specialių posėdžių JAV

Kongrese, prezidento Barako Obamos kalbų ir kitų įdomių

įvykių, socialinis tinklas Facebook publikavo duomenis

apie šalis, iš kurių gauta daugiausia užklausų dėl

socialinio tinklo vartotojų privačių duomenų atskleidimo.


Sąrašas atspindi 2013 metų pirmosios pusės statistiką, kurią galima rasti štai šiame puslapyje.

Jei pažvelgtume į Lietuvą, tai mūsų šalies pareigūnai į Facebook kreipėsi 6 kartus dėl septynių Facebook paskyrų, tuo tarpu patenkinta tik 17% užklausų. Kaimyninės Lenkijos atveju buvo patenkinta tik 9% užklausų iš pateiktų 233. Kaimynų latvių, estų ir baltarusių šiame sąraše nėra, Rusijos atveju pateikta tik viena užklausa, kuri buvo atmesta.

Vienvalde lydere pagal pateiktų užklausų skaičių tapo JAV: buvo pateikta apie 11-12 tūkst. užklausų dėl 20-21 tūkst. paskyrų, o buvo patenkinta net 79% prašymų. Antroje vietoje atsidūrė Indija: 3245 užklausų, iš jų 50% patenkinta. Gana neblogai sekasi D. Britanijos teisėsaugai, kurios užklausų patenkinimo lygis sudaro 68 %, Airijos atveju – 71%, Vokietijos – 37%, Prancūzijos – 39%.

Galima ilgai diskutuoti, tai yra gerai ar blogai. Tačiau faktas lieka faktu: socialiniai tinklai jau seniai nėra vien tik neformalaus bendravimo ir verslo aikštelė. Visa tai pavirto į tokią jėgą, su kuria tenka skaitytis. Todėl į socialinius tinklus nusitaikė ir teisėsaugos pareigūnai, kurių užklausų, reikia manyti, su laiku bus vis daugiau ir daugiau.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(6)
(0)
(0)

Komentarai (0)