Po vandeniu jauskis kaip žuvis! Nardymo kaukė išgauna deguonį tiesiai iš vandens  (12)

Pietų Korėjos dizaineris Jeabyun Yeon teigia išradęs deguonies kaukę, kuri plaukiant išgauna kvėpavimui reikalingą orą tiesiog iš vandens. Su „Triton“ deguonies respiratoriumi gali būti įmanoma kvėpuoti po vandeniu lyg žuviai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nereikalaujant didelių oro balionų ir kitos sunkios technikos, naujasis prototipas leidžia palaikyti normalų kvėpavimą. Be to, yra kur kas ergonomiškesnis ir optimalesnio dizaino. Reguliatorius susideda iš plastikinio kandiklio, kuris įsitvirtina į burną ir dviejų, į abi nardymo kaukės puses išsišakojančių, lazdelių, kurios veikia kaip žuvies žiaunos. Lazdelės tekstūra susideda iš žvynų formos, kurie slepia mažas skylutes, skirtas įtraukti vandeniui. Talpyklos viduje esantis filtras nuo vandens atskiria deguonies molekules, o labai galingas mikro kompresorius jas suspaudžia ir pripildo rezervuarą. Likęs bedeguonis skystis yra tiesiog pašalinamas. Panašiai, kaip tai vyksta žuvies ar kitų vandens gyventojų organizme. Nepaisant tikrai originalios idėjos, ši Jeabyun Yeon išradimo koncepcija sulaukė daug kritikos. Teigiama, kad vienam žmogaus įkvėpimui reikalingi 35 mg deguonies. Šio kiekio pagaminimui naujasis povandeninis prietaisas turėtų išfiltruoti 5,92 litrus vandens, dirbant 100% efektyvumu. Todėl minutei normalaus intensyvumo žmogaus kvėpavimo reikėtų be jokio papildomo siurblio išpumpuoti apie 90 litrų vandens. Kas fiziškai žmogui yra sunkiai įmanoma. Taip pat skeptikų dėmesį atkreipė mokslininko teiginys, kad prietaisas priklauso ir nuo „ateities“ baterijų, kurios turėtų būti 30 kartų talpesnės negu turimos šiandien.

Nors „Triton“ sukėlė daug diskusijų dėl jo efektyvumo, tačiau šis naujas deguonies išgavimo tiesiai iš vandens modelis neabejotinai paskatins mokslininkus ir toliau eksperimentuoti bei ieškoti patogesnių kvėpavimo po vandeniu variantų negu turime šiandien.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(36)
(0)
(8)

Komentarai (12)