Kodėl „Linux“ yra trečioji žaidimų platforma (8)
Atviro kodo „Linux“ operacinę sistemą jau seniai naudoja programuotojai, kūrėjai, sistemų administratoriai ir kiti. Vis dėlto ši sistema netapo labai populiari tarp įprastų namų vartotojų. Ilgai bandžiusi nukonkuruoti savo pagrindinį varžovą „Windows“ operacinę sistemą, „Linux“ suprato, kad jie turi pasiūlyti didesnių galimybių žaidimų srityje. Turbūt daugelis iš tų, kurie mėgino „Linux“, susidūrė su vaizdo procesoriaus palaikymo ir panašiomis problemomis, tad gan greitai susiformavo neigiamą nuomonę apie „Linux“ sistemos galimybes kasdieninėms reikmėms ir pramogoms.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nepaisant šių naujovių, „Linux“ stipriausioji vieta yra „Android“ išmanieji telefonai. „Google“ kompanijos operacinė sistema naudoja „Linux“ branduolį ir dauguma galimybių atkeliauja iš „Linux“ kūrėjų. Kadangi „Android“ taip pat yra atviro kodo operacinė sistema, ši kaip ir „Linux“ turi didelį pasirinkimą iš skirtingų grafinių sąsajų. Todėl, kompanijos kaip „Samsung“ ar „HTC“ pritaiko operacinę sistemą pagal savo poreikius - tai leidžia prietaisui išsiskirti nuo savo konkurentų. Per pastaruosius metus „Android“ žaidimai pasiekė tikrai auštą lygį, o žaidimų kūrėjai sugeba išspausti viską ką gali dabartiniai išmanieji įrenginiai.
Taigi, „Linux“ gal ir nėra ta sistema, kuri skirta žaidimams, tačiau kai kitą kartą žaisite „Android“ žaidimus ar mėgausitės „Ouya“ konsole, žinokite, kad be „Linux“ šių malonumų nebūtų.