Lietuvos įmonės naudos Windows XP ir nutraukus palaikymą  (6)

Pasaulyje „Windows XP“ vis dar naudojasi maždaug 28 proc. interneto vartotojų. Lietuvoje, „Microsoft“ teigimu, šis skaičius gerokai mažesnis – tyrimų bendrovės ranking.lt duomenimis, kuriuos ketvirtadienį spaudos konferencijoje žurnalistams pateikė „Microsoft Lietuva“, „Windows XP“ naudojasi 18 proc. interneto vartotojų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

O smulkus ir vidutinis verslas pereiti prie naujesnių operacinių sistemų neskuba – 27 proc. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių naudoja „Windows XP“ ir nežada sistemos atnaujinti po balandžio aštuntosios. 43 proc. smulkaus ir vidutinio verslo vadovų, atsinaujinusių operacines sistemas į „Windows 7“ ar „Windows 8“ sakė, kad jų kompiuterių saugumas padidėjo.

Įdomu ir tai, kad net 44 proc. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių nė nežinojo, kad balandžio 8–ąją palaikymas bus nutrauktas. Iš 12–os šalių pagal šį rodiklį lietuvius aplenkė tik prancūzai, iš kurių 46 proc. smulkaus ir vidutinio verslo įmonių nenutuokė apie palaikymo nutraukimą.

„Paprastiems vartotojams operacinės sistemos palaikymo nutraukimas reiškia, kad sauga stipriai krenta. Jau dabar „Windows XP“ turi 6,5 karto daugiau spragų nei modernios OS ir po balandžio 8 d. vartotojai jausis dar mažiau saugūs, – pasakojo „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golodas. – Taip pat mažės ir programų suderinamumas. Jau dabar didelė dalis programinės ir techninės įrangos nebepalaiko „Windows XP“.“

Be to, vartotojams nebebus teikiama ir pagalba telefonu.

A. Golodas, pristatydamas „Microsoft“ OS pokyčius nuo XP atsiradimo taip pat prisiminė, kad dar prieš atsirandant „Windows XP“ buvo visokiausių nuomonių dėl naujos operacinės sistemos – kai kam nepatiko „Start“ mygtukas, kiti gyrė naują dizainą, o treti nesėkmingai mėgino „nulaužti“ naująją operacinę sistemą.

Atsiradus „Windows XP“, internetą turėjo vos 2,5 proc. Lietuvos namų ūkių, o juo reguliariai naudojosi 7,5 proc. lietuvių, Lietuvos įmonės nesirūpino savo duomenų saugumu ir vos 60 proc. iš jų naudojosi mobiliaisiais telefonais.

2001 m. spalį sukurta „Windows XP“ yra trimis kartomis nutolusi nuo naujausios „Windows“ operacinės sistemos „Windows 8“, išleistos 2012 m. spalį.

Bankomatams skirta „Microsoft“ operacinės sistemos versija „Windows XP Embedded“ vis dar naudojasi 95 proc. bankomatų. Jiems įrangos palaikymas už papildomą mokestį bus pratęstas iki 2015 m. liepos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(9)
(0)
(0)

Komentarai (6)