16-metis iš Indijos sukūrė prietaisą, kuris kvėpavimą paverčia kalba (Video)  (0)

Vidurinėje besimokantis šešiolikmetis iš Indijos sukūrė prietaisą, kuris žmogaus kvėpavimą paverčia kalba. Šis išradimas leis milijonams kalbos negalią turinčių žmonių prabilti pirmą kartą, rašo sciencealert.au.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Arsho Shaho Dilbagio sukurta technologija vadinama TALK. Tai yra nebrangus mobilus įrenginys, kuris leidžia balsu išreikšti mintis negalintiems kalbėti. Šiuo metu dėl tokių ligų kaip amiotrofinė lateralinė sklerozė, encefalopatija, Parkinsono liga ir Paralyžius kalbėti visiškai negali arba kalbos sutrikimų turi 1,4 proc. pasaulio populiacijos– maždaug tiek pat žmonių, kiek gyvena Vokietijoje.

A.Dilbagis sugebėjo sukurti tokias pat funkcijas atliekantį įrenginį vos už 80 dolerių. Žinomas fizikas Stephenas Hawkingas turi jam kalbėti padedantį įrenginį, tačiau toks įrenginys yra nepigus – kainuoja kelis tūkst. dolerių, ir yra gana didelis.

Įrenginys naudoja technologiją, kuri žmogaus kvėpavimą išverčia į elektrinius signalus naudodama su MEMS technologija veikiantį mikrofoną. Ši technologija sudaryta iš slėgiui jautrios pertvaros ir garsą stiprinančio prietaiso, kuris pagarsina kvėpavimą.

Į TALK kvėpuodamas dviem skirtingais būdais skirtingu intensyvumu ir dažnumu, naudotojas gali sakyti žodžius Morzės abėcėle. Mikroprocesorius kvėpavimus interpretuoja į taškelius ir linijas, tuomet paverčia juos žodžiais. Tuomet žodžiai siunčiami į kitą mikroprocesorių ir jie įgarsinami balsu. Įrenginys turi devynis skirtingus balsus.

„Išmėginęs galutinę įrenginio versiją su draugais ir šeima, šį įrenginį ištestavau Naujojo Delio ligoninėje su Parkinsono ir encefalopatijos sutrikimus turinčiais pacientais. Pacientai kvėpuodami į prietaisą galėjo išgauti kelis skirtingus signalus, prietaisas veikė puikiai“, – kalbėjo A.Dilbagis.

Jo projektas dalyvauja „Global Science Fair“ konkurse, kuriame varžosi išradimus sukūrę vaikai ir paaugliai nuo 13 iki 18 metų amžiaus. A.Dibalgis yra vienintelis finalininkas iš Azijos.

Aut. teisės: 15min.lt
(22)
(0)
(22)

Komentarai (0)