Precendento neturintis nusikaltimas: hakeriai pavogė milijardą dolerių (4)
Bendra Interpolo, Europolo ir apsaugos sistemų kūrėjos „Kaspersky Lab“ operacija, kuri truko dvejus metus, atskleidė milžiniško masto elektroninį nusikaltimą, kurio metu užpuolikai pasisavino apie milijardą JAV dolerių. Nuo kenkėjiškos veiklos nukentėjo apie 100 finansinių institucijų visame pasaulyje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Be to, hakeriai įgijo bankomatų kontrolę ir aktyvuodavo grynųjų pinigų išėmimo komandas nurodytu laiku. Tuo metu kas nors iš gaujos narių būdavo vietoje ir paimdavo pinigus.
„Šie išpuoliai yra dar vienas patvirtinimas, kad užpuolikai visada išnaudos bet kokį sistemos pažeidžiamumą. Esant tokioms aplinkybėms, nė vienas sektorius negali jaustis visiškai saugus, todėl apsaugai reikia skirti nuolatinį dėmesį. Naujų kibernetinio nusikalstamumo tendencijų nustatymas – tai viena iš pagrindinių sričių, kuriose Interpolas bendradarbiauja su „Kaspersky Lab“, o šios sąveikos tikslas – padėti viešojo ir privataus sektoriaus įmonėms suteikti geresnę apsaugą nuo šių nuolat besikeičiančių grėsmių“, – kalbėjo Interpolo elektroninių nusikaltimų tyrimo centro direktorius Sandžei Virmani (Sanjay Virmani).
Nuo „Carbanak“ hakerių gaujos veiklos nukentėjo apie 100 bankų, mokėjimo sistemų ir kitų finansinių institucijų iš beveik 30-ties šalių: Rusijos, JAV, Vokietijos, Kinijos, Ukrainos, Kanados, Honkongo, Taivano, Rumunijos, Prancūzijos, Ispanijos, Norvegijos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Pakistano, Nepalo, Maroko, Islandijos, Airijos, Čekijos, Šveicarijos, Brazilijos, Bulgarijos ir Australijos.
Nė vienas bankas nepripažįsta, kad nukentėjo šiol elektroninio nusikaltimo metu. Tačiau pramonės konsorciumas, kuris įspėja bankus apie tokio pobūdžio veiklą, savo pareiškime rašo:
„Mūsų nariai žino apie šią veiklą. Mes [konsorciumo] dalyviams paskleidėme informaciją apie šį išpuolį“.
Tai leidžia manyti, jog bankai sąmoningai slepia išpuolio faktą, kad nebūtų sukelta kalbų apie tai, kokios nepatikimos šioje srityje yra apsaugos sistemos.