Kaip po tūkstančio metų atrodys pasaulio miestai?  (2)

Kadangi gimstamumas pasaulyje vis didėja, ateičiai imta ieškoti įvairių gyvenamųjų vietų alternatyvų. Neseniai Amerikoje buvo pristatytas „Times Squared“ pavadintas projektas, kuris demonstruoja galimybę gyventi vertikaliai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsivaizduokite, jei miestai būtų išsidėstę ne horizontaliai ant žemės paviršiaus, o bokšto pavidalu. Kiekvienas aukštas turėtų savo paskirtį – gyvenamieji rajonai, stadionas, prekybos centras, kalnai, paplūdimys... Skamba neįtikėtinai, tačiau visi dalykai, kuriuos turi šiuolaikinis miestas, būtų išdėstyti milžiniškame „pastate“. Persikėlimui iš vienos vietos ar, galbūt teisingiau būtų sakyti, iš vieno aukšto į kitą, būtų sukurta vertikali metro sistema. Didžiausieji traukiniai liftai stotų tik pagrindinėse miesto stotelėse, o iš kiekvienos jų būtų galima mažesniais liftais ir laiptais keliauti trumpesnius atstumus. Ar įsivaizduojate tokį gyvenimą, kai norint apsipirkti tereikėtų paprasčiausiai nulipti laiptais? Arba, trokštant pasideginti paplūdimyje, jums pakaktų nusileisti liftu? Toks vertikalus miestų organizavimas atverstų visiškai naują lapą žmonijos istorijoje.

Primena fantastinį filmą? Gali būti, tačiau kol kas nežinome, kaip ten iš tikrųjų bus po 1000 metų... Vis dėlto paspėlioti, atsižvelgiant į dabartines gyvenimo tendencijas, tikrai galime.

Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Augustė Špokaitė
(60)
(16)
(44)

Komentarai (2)