JAV teisėsauga: „iPhone – teroristų bendruomenės pasirinkimas“  (2)

Programuotojai praleidžia daug laiko siekdami užkirsti kelią duomenų patekimui nepageidaujamiems asmenims. Tačiau tai ne visiems patinka, ypač valstybinės institucijoms. Naujoji iOS šifravimo sistema pasirodė tokia efektyvi, kad Niujorko valdžia „iPhone“ išmanųjį telefoną pavadino „teroristų bendruomenės pasirinkimu“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Manheteno apygardos prokuroras Cyrusas Vance’as sukritikavo naują duomenų šifravimo būdą, kurį pasiūlė „Apple“ ir „Google“ bendrovės. Dabar pagal nutylėjimą „iOS“ naudojama naujausia šifravimo sistema, pasak prokuroro, neigiamai veikia gebėjimą apsaugoti Niujorką. „Dauguma įrodymų, būtinų nusikaltėlių identifikacijai, nustatymui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn yra išmaniuosiuose telefonuose“, – teigė prokuroro pašnekovas. Jis taip pat mano, kad naujoji šifravimo sistema padaro beveik neįmanomą būtinos informacijos išgavimą: „Tai be abejo pakenks teisėsaugos institucijoms… Manau, kad teroristai jau bėga pirkti „iPhone“. „Jūs esate visiškai teisus“, – atsakė Cyrusas Vance’as jaunesnysis. Jis pabrėžė, kad didelę žalą norintis padaryti asmuo žino, kad specialiosios tarnybos negali pasiekti tokiame aparate esančios informacijos, todėl toks telefonas taps „teroristų bendruomenės pasirinkimu“. Jis ne kartą pabrėžė, kad beveik nei viena baudžiamoji bylos neapsieina be „skaitmeninio komponento“, o operacinių sistemų uždarumas veda prie rimtų problemų, jei reikia greitai surinkti įrodymus. Jis pateikė keletą pavyzdžių, kada nusikaltėlių išmaniuosiuose telefonuose gali būti rasti įkalčiai. Pavyzdžiui, vagis arba chuliganas žiūri po moterų sijonais metro stotyje, o „Apple“ ir „Google“ saugumo politika neleistų gauti tiesioginių piktadarystės įrodymų, jeigu jis būtų „iOS“ ar „Android“ vartotojas.

Prokuroras taip pat teigia, kad lengvesne prieiga prie duomenų turėtų būti suinteresuoti patys naudotojai dėl jų pačių didesnio saugumo. Jis pabrėžia, kad šifravimas telefonuose neturi nieko bendra su šnipinėjimu ar ginčais dėl JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA).

Su juo visiškai nesutinka konfidencialumo klausimus nagrinėjantys teisininkai, kurie pažymi, kad vienintelė priežastis, dėl kurios NSA negali perimti duomenų iš „FaceTime“ ir „iMessage“ yra pakankamai gera šifravimo sistema ir galimybė nesaugoti jokių šių paslaugų duomenų „Apple“ serveriuose.

Tai ne pirmas teisėsaugos institucijų nepasitenkinimo pasireiškimas dėl šiuolaikinių asmeninių prietaisų šifravimo galimybių. Jie kalba apie „saugumą visuomenėje“, bet tokios organizacijos kaip „Amnesty International“ tikina, kad visuotinis sekimas gali padidinti visų piliečių rizikos suvokimą, įskaitant įstatymus gerbiančius asmenis, kurie pradės labiau rūpintis savo saugumu, taip apsunkindami tikrų nusikaltėlių paiešką.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(10)
(2)
(8)

Komentarai (2)