JAV armijoje - išskirtinių parametrų mini dronas (Video)  (1)

PD-100 – tai naujasis JAV karių žvalgybos dronas, kurį galima nešioti prisegtą prie diržo. Šis vos 18 gramų sveriantis mažylis apginkluotas ne tik įprastinėmis vaizdo, bet ir šiluminėmis kameromis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anot oficialių pranešimų spaudai, JAV armijos specialiosios pajėgos jau keletą mėnesių atlieka bandymus su į delną telpančiais „PD-100 Black Hornet“ dronais.

Nors rinkoje pasirodė daugybė miniatiūrinių bepiločių skraidyklių, tačiau mažytį sraigtasparnį primenantis PD-100 modelis geba teikti tiesioginę aukštos kokybės vaizdo transliaciją bei išsilaikyti ore net 25 minutes. Tiesa, iš kitų konkurentų šis dronas išsiskiria ir įspūdinga kaina, kuri siekia net 40 000 JAV dolerių.

Dronas transportuojamas prie diržo prisegamoje dėžutėje, todėl jis visad bus šalia, kai mūšio lauke prireiks papildomų akių. Visi PD-100 skraidyklės užfiksuoti vaizdo duomenys siunčiami į dėklą ir jame saugomi, taip apsisaugant, kad vertinga informacija nepatektų į priešo rankas. Droną galima valdyti video žaidimų konsolės vairalazdę primenančiu valdytuvu arba iš anksto nustačius jo kelionės maršrutą.

PD-100 dronas jau naudojamas Didžiosios Britanijos karių, kurie skraidyklę pasitelkė misijose Afganistane. Dronas užsitarnavo gerą vardą, padėdamas aptikti snaiperius, apieškant pastatus bei identifikuojant užminuotas teritorijas.

Aut. teisės: alfa.lt
(59)
(2)
(52)

Komentarai (1)