Kol britų mokslininkai išmoko blokuoti dronų signalus, lietuviai sukūrė slopinimo nebijantį droną (Video) (1)
Paskutiniais metais labai išpopuliarėjo lengvieji bepiločiai orlaiviai, kitaip dar vadinami dronais. Jų pritaikymas sparčiai plinta. Nenuostabu, kad atsiranda kompanijų, kurie ieško būdų kaip įtakoti svetimą droną.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2015 metų gegužės mėnesį britų mokslininkai pristatė įrangą, kuri trukdo bepiločiams orlaiviams t.y. blokuoja radijo signalus, kurie jį kontroliuoja.
O 2015 metų spalio mėnesį didelio susidomėjimo sulaukė kitas ginklas prieš dronus, kuris buvo sukurtas JAV.
Praėjus vos keliems mėnesiams Lietuvos išradėjas Aleksey Zaitsevsky pristatė alternatyvų dronų valdymo būdą, kuris leidžia nebijoti radijo ryšio triukšmų ir saugiai valdyti droną tiesioginio matomumo ribose. Šis valdymo būdas tampa naudingas, kai dėl bet kokios priežasties neveikia radijo ryšys. Tai yra pirmasis tokio tipo alternatyvaus drono valdymo sistemos prototipas.
Veikimo principas: Optinis siųstuvas yra sujungtas su nuotoliniu valdymo pultu. Infraraudonųjų spindulių siųstuvas sukuria nematomą šviesos spindulį. Siųstuvo kolimatorius gali būti reguliuojamas ir tai suteikia galimybę plataus kampo arba ilgo nuotolio valdymui. Prietaisas sumontuotas ant trikojo su optiniu taikikliu. Optinis taikiklis leidžia spinduliui būti siunčiamam tiesiai į droną. Imtuve yra įdiegtas fokusavimo lęšis ir sensoriai. Jei radijo ryšys neveikia, optinis imtuvas užduoda posūkio komandą, kol aptinka komunikacijos signalą. Toliau kryptis palaikoma automatiškai. Esant 3 laipsnių spindulio kampui galima kontroliuoti prietaisą esantį daugiau nei 2 km atstumu.Optinio ryšio signalo negalima užslopinti siunčiant triukšmus iš kitos krypties.
Be to, Lietuvos išradėjas pataria, kaip sukonfigūruoti įrangą, jei skrydžiai vykdomi esant neteisėtam triukšmų generatoriui.
Šiuo metu tai labai perspektyvi kryptis, net Google ir Facebook kuria dronus, kurie naudos optinį skaitmeninį ryšį tarpusavyje.