Neįtikėtina: dirbtinis intelektas jau dirba Kinijos televizijoje (Video)  (1)

Panašu, kad dirbtiniam intelektui norint užkariauti pasaulį nereikės užgrobti branduolinių raketų valdymo kodų arba sukurti robotų-terminatorių armijos. Visiškai pakaks vis platesnio jo naudojimo kasdieniniame gyvenime.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos TV laida „Labas rytas“ pristatė „Microsoft“ kūrinį – dirbtinį intelektą „Xiaoke“, kuris „pradėjo dirbti“ kinų televizijoje.

Sistema turi malonų balsą ir komentuoja įvairias naujienas iš viso pasaulio bei praneša orų prognozes. Be to, „Xiaoke“ turi „emocionalių komentarų“ galimybę.

Dirbtinis intelektas veikia naudodamas Text-To-Speech (pažodžiui: tekstas į kalbą) technologiją, kuri dabar naudojama daugelyje programų-skaitytojų, tačiau „Xiaoice“ jas pranoksta įgarsinimo kokybe.

„Microsoft“ programinės įrangos kalbos natūralumo lygis siekia 4,32 balus iš 5 galimų, tuo tarpu žmogaus balsas gauna 4,76 taškus.

Panaši sistema jau veikia Japonijoje, o ateityje bus paleista JAV ir kitose šalyse. Žinoma, tai daug kam kelia nerimą, nes diktoriai gali netekti darbo, o juos pakeis dirbtinis intelektas, juk sukurti aukštos kokybės pranešėjo 3D modelį yra pigiau nei mokėti atlyginimą realiam asmeniui.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(25)
(4)
(21)

Komentarai (1)