Visiems preinamas uždarbio būdas iš „Facebook“: jei tik turi žinių, gali gauti tūkstančius dolerių  (5)

Britų saugumo analitikas gavo 7 tūkst. 500 dolerių (apie 6 tūkst. 700 eurų) iš kompanijos „Facebook“. Taip bendrovė atsidėkojo jam už puslapyje surastą saugumo spragą, rašo BBC.co.uk.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokia yra didžiųjų kompanijų politika: jos skiria išmokas žmonėms, kurie apie spragą praneša kompanijoms pirmiau nei viešai paskelbia forumuose ir diskusijų portaluose. Taip jos ištaiso saugumo spragas dar iki tol, kol jomis pasinaudoja programišiai ir kiti nusikaltėliai.

Tai – jau antrasis Jacko Whittono paskatinimas, kurį jis gavo iš kompanijos „Facebook“: pirmą kartą jam buvo išmokėta 20 tūkst. dol.

„Facebook“ neseniai pranešė, kad kompanija nuo 2010 m. žmonėms, pamačiusiems saugumo spragų, jau yra išmokėjusi daugiau nei 4 mln. dolerių. Pranešta, kad vien praėjusiais metais 210 feisbuko vartotojų pagal šią programą gavo apie 936 tūkst. dolerių. Tai reiškia, kad vidutinė išmoka siekė apie 1 tūkst. 780 dol.

Jackas Whittonas tvirtino, kad tai – jo hobis. Jis yra aptikęs saugumo spragų ne tik feisbuke, bet ir mokėjimų sistemoje „PayPal“, „Microsoft“ programinėje įrangoje, „Dropbox“ debesyje ir socialiniame tinkle „Snapchat“ bei kituose.

„Paprastai surasti saugumo spragą ir ją patikrinti trunka apie dieną“, - sakė jis BBC portalui.

Pats naujausias jo atradimas, apie kurį jis pranešė „Facebook“ buvo susijęs su nuotraukomis, į kurias gali būti įterptas piratinis kodas: jį kūręs programišius gali perimti visų, ant tos nuotraukos paspaudusių „Facebook“ vartotojų, socialinių tinklų sąskaitas.

Tai reiškia, kad vartotojo kompiuteriui nekilo jokios grėsmės, tačiau jo feisbuko sąskaita gali būti valdoma nuotoliniu būdu – piktavalis gali siųsti privačias žinutes nieko nenumanančio feisbuko vartotojo draugams, publikuoti nuorodas ir paveiksliukus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(36)
(5)
(31)

Komentarai (5)