Donorai matys, kam dovanotas kraujas išgelbėjo gyvybę  ()

Nauja programėlė leis matyti, kuriame mieste jūsų paaukotas kraujas kažkam išgelbėjo gyvybę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nacionalinis kraujo centras kartu su partneriais DNB banku ir „Baltic Amadeus“ visuomenei pristatė mobiliąją programėlę „Mano kraujas“, leisiančią kiekvienam kraujo donorui savo išmaniajame įrenginyje sekti duoto kraujo kelią.

Norintys duoti kraujo, naudodamiesi programėle, tai galės padaryti greičiau ir patogiau: pasirinkti patogiausią laiką bei užpildyti donoro apklausos anketą, kurios duomenys bus nusiunčiami į pasirinktą Nacionalinio kraujo centro filialą. Mobiliajame įrenginyje taip pat bus galima matyti arčiausiai esančias vietas, kur tuo metu galima padovanoti kraujo, o tai padarius, bus galima sekti tolesnę kraujo „kelionę“ – stebėti, kada jis ištirtas, kuriame mieste panaudotas, t.y. perpiltas ligoniui.

„Gyvename skubančioje visuomenėje – žmonės dirba, mokosi, stengiasi visur suspėti, tad donorystei dažnai nelieka laiko. Dėl to turime ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip donorystę padaryti patogesnę ir greitesnę. Tikimės, kad ši mobili programėlė dar labiau supaprastins donorystės procesą, leis parodyti jo skaidrumą ir paskatins neatlygintinų kraujo donorų bendruomeniškumą“, – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

„Apie kraujo donorystę girdėdavau nuolat, tačiau pačiai tapti kraujo donore trūko iniciatyvos ir ryžto. Atsiradus progai kartu su kolegomis sukurti socialinį projektą, iš karto kilo mintis sukurti mobiliąją programėlę, kuri paskatintų tokius kaip aš tapti nuolatiniais kraujo donorais“, – džiaugėsi „Mano kraujas“ bendraautorė, DNB banko atstovė Agnė Savčuk.

Programėlė „Mano kraujas“ buvo kuriama dvejus metus. Ji unikali tuo, kad savanoriais galės būti net ir tie, kurie dėl kažkokių priežasčių patys negali duoti kraujo. Pasak A.Savčuk, kviesti tapti donorais savo draugus ar kolegas taip pat yra svarbus darbas, kurį galime daryti kiekvienas.

Programėlėje sukurta lojalumo sistema – kiekvienas, davęs kraujo, kaups simbolinius kraujo lašelius, kuriuos vėliau galės išsikeisti į malonias dovanas. Šioje lojalumo programoje galės dalyvauti ir tie, kurie negali būti donorais, bet jais tapti kviečia savo draugus ir artimuosius.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra įpareigojusi visas šalis iki 2020 m. pereiti prie šimtaprocentinės neatlygintinos kraujo donorystės. Šiuo metu Lietuvoje neatlygintinai kraujo duoda apie 80 proc. visų kraujo donorų. Senstant visuomenei, kraujo poreikis kasmet Lietuvoje didėja apie 5 proc.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(1)
(11)

Komentarai ()