„Bitė“ ruošia staigmeną: Lietuvoje pradedama diegti 5G technologija ypač sparčiam internetui  (2)

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ artėja prie 5G ryšio, viena pirmųjų pasaulyje įdiegdama naująją „Ericsson LTE Lean Carrier“ technologiją, kuri padidina parsiunčiamų duomenų greitį iki 50 proc. šiandien vartotojų naudojamuose išmaniuosiuose 4G įrenginiuose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Bitė“ kartu su „Ericsson“ (NASDAQ:ERIC) pradėjo pilotinį projektą, kurio metu bendrovės tinkle bus išbandoma „Lean Carrier“ technologija. Jos esmė – kiek galima labiau sumažinti bet kokios informacijos, nesusijusios su tiesioginiu vartotojo turiniu, srautus. Įdiegus „Lean Carrier“ atsisiuntimo greitis vartotojams padidėja net iki 50 proc., o ryšio nutrūkimų atvejų sumažėja iki 20 procentų. „Ericsson“ vystoma technologija yra pirmoji „liekna“ (angl. lean) 4G LTE tinklų architektūros koncepcija, vedanti link dar „lieknesnės“ (angl. ultra-lean) 5G architektūros.

„Mobilusis internetas tapo kritiškai svarbus tiek gyventojams, tiek verslui kiekvieną dieną, bet kuriuo momentu. Vis daugiau sprendimų ir turinio reikalauja ypač didelio duomenų perdavimo greičio, tinklo stabilumo ir kokybės. „Bitė“, susitelkdama į mobilųjį internetą ir su juo susijusius sprendimus, žengia pirmuosius žingsnius 5G ryšio link – siekiame būti gerai pasiruošę ateinančios kartos internetui. Svarbu ir tai, kad ruošdamiesi ateičiai, jau šiandien galime reikšmingai padidinti duomenų parsisiuntimo greitį mūsų tinkle bei pagerinti ryšio kokybę“, – sakė Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius. Pasak jo, žmonėms daug valandų per dieną praleidžiant internete, kai jungiamasi per mobiliojo ryšio operatorių tinklus, pastarųjų saugumas, patikimumas bei sparta tampa pačiais svarbiausiais rodikliais.

„Erricson“ pastebi, kad dauguma dabartinių vartotojų elgesio tendencijų susijusios su internetu ir poreikiu vis aukštesnei spartai bei kokybei: vartotojai, nepriklausomai nuo buvimo vietos ir laiko, žiūri vis daugiau aukštos kokybės video turinio internete, patys juo dalinasi ir bendrauja per įvairias pokalbių programėles, tokias kaip „Skype“, „Viber“ ar „Whatsapp“. Socialinių tinklų ir naujienų portalų turinys iš tekstų su nuotraukomis virsta kokybišku video turiniu. Taip pat prognozuojama, kad iki šiol buvę daugiau teorinių galimybių studijų objektais artimiausiu metu praktiškai išpopuliarės įvairūs išmaniųjų namų sprendimai, o kasdien buityje naudosimės įvairiais jutikliais ir kitais įrenginiais, kurie informaciją perduoda ir gauna internetu.

„Šiandieninė 4G (LTE) technologija pamažu virs į 5G, ir „Bitė“ šioje srityje yra viena pirmųjų pasaulyje, diegiančių tokias naujas technologijas, kaip „Lean Carrier“. Jų pagalba „Bitė“, kurios tinkle itin sparčiai auga duomenų sunaudojimas, savo klientams gali pasiūlyti vieną geriausių patirčių. Džiaugiamės galėdami padėti „Bitei“ teikti pažangiausių šalių lygio 4G ryšį Lietuvoje“, – sakė Kostas Šakenis, „Ericsson Lietuva“ vadovas.

Kaip sako P. Kuisys, pabaigus testavimo etapą, naujoji technologija „Bitės“ tinkle bus įdiegta iki trečiojo šių metų ketvirčio pabaigos. Visi „Bitės“ klientai, turintys 4G įrenginius, šios technologijos privalumais galės naudotis be jokių papildomų atnaujinimų ar išlaidų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(18)
(6)
(12)

Komentarai (2)