Poilsio nameliai ant vandens: kada tokių sulauksime Lietuvos ežeruose? (Video)  ()

Vokietijoje ypač populiarėja architekto Andreas Hofmano suprojektuoti namai ant vandens – šiuolaikinio dizaino statiniai puikiai įsikomponuoja į aplinką gražiose vietose ežere ar upėje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Namas ant debarkaderio

Pirmąjį namą ant vandens architektas A.Hofmano susiprojektavo sau. Svajojęs apie jachtą ir kotedžą prie vandens architektas ėmėsi idėjos – kurti namus ant vandens su naujomis architektūros formomis.

A.Hofmanas įkūrė kompaniją „Nautilus-Hausboote“ ir ėmėsi realizuoja žmonių svajones turėti namus ant vandens. Jau sukurta per 30 namų ant vandens. Kiekvienas individualus atitinkantis kliento norus ir biudžetą. Kol kas namai suprojektuoti ir kuriami tik Vokietijos rinkai. Jie yra mobilūs ir lengvai gali būti perkelti į bet kurią šalį.

Namai lengvai transportuojami vandens keliu. Svarbiausias pagrindas ant ko kuriami namai yra plaukiojantis debarkaderis. Jo ilgis 12 metrų, plotis 3-4 metrai. Dabarkaderio pagrindas sukurtas taip, kad netgi pramušus vieną ar kitą jo bortą, namas nepradės skęsti. Įprastai kuriamas 42 kv. metrų plaukiojančio namo pagrindas. Tačiau numatyta galimybė plaukiojantį namą praplėsti iki 86 kvadratinių metrų. Viršutinė namo dalis gali būti lengvai išmontuojama. Todėl namai lengvai pralenda pro tiltus.

Mobilus valdymas

Plaukiojančiuose namuose sumontuoti du variklis, kurių bendra galia 100 arklio jėgų, ir navigacinė sistema. Valdyti plaukiantį namą jos kapitonas gali per įmontuotą mobilią planšetę.

Plaukdamas namas gali išvystyti iki 25 kilometrų per valandą greitį.

Vadinamojo denio pagrindas pagamintas iš jūrinės faneros. Impregnuota specialiu aliejumi ji visiškai nelaidi vandeniui.

Plaukiojančio namo sienos yra stiklinės. Tačiau stiklas neįprastas – padengtas plonu titano sluoksniu. Stiklas yra nepralaidus šilumos ir šalčio bangoms. Toks stiklas prilygsta maždaug metro storio mūro sienai. Saulės spinduliai į plaukiojančio namo patalpas patenka, bet iš jų neišleidžiama šiluma. Ją sulaiko labai tankūs titano atomai.

Įprastos konstrukcijos plaukiojančiame name yra kelios gyvenamosios zonos dalys – miegamasis su dviem lovomis, svetainė su virtuve ir elektrine plyta. Name yra netgi židinys, tualetas ir dušas su karšto vandens sistema.

Vis labiau populiarėja

Plaukiojančiame name įrengta ir svečių zona su atskiru miegamuoju, dušu ir tualetu.

Jame yra tiek iš upės ar ežero imamo vandens valymo, tiek išleidžiamo jau išvalyto vandens sistemos. Tad namas kuriam laikui gali sustoti ir ypač jautriose gamtinėse zonose.

Vokietijoje panašaus tipo namai dažniausiai stovi Berlyne, Šprė upėje, kur yra specialus tokių gyvenamųjų namų rajonas. Panašių namų gali pamatyti kiekviename prie upės esančiame Vokietijos mieste. Kad ir Hamburge, kur miesto centre prie vandens įrengti prabangūs namai, yra specialios krantinės atplaukti ir sustoti neįprastiems plaukiojantiems objektams.

Europos šalyse panašūs plaukiojantys namai pastaruoju metu ypač populiarėja. Jie yra puiki turizmo Europos upėmis, kanalais ir ežerais priemonė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Kauno diena
Kauno diena
Autoriai: Vidmantas Matutis
(24)
(1)
(23)

Komentarai ()