Google laidoja CAPTCHA (Video)  (1)

CAPTCHA yra erzinantis, tačiau neišvengiamas blogis. Sistema, tikrinanti, ar naudotojas yra žmogus, naudojama jau senokai ir ji turėjo nuolat keistis, nes mašinos galėdavo skaityti geriau, nei žmonės. Išleidusi naujausią šios sistemos patobulinimą, Google sako, kad nebereikės narintis akių ir nieko rašyti.


Nematomas CAPTCHA yra naujausias „visiškai automatizuotas viešas Turingo testas, atskiriantis kompiuterius nuo žmonių“ (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). Google įsigijo reCaptcha 2009 metais. Sistema buvo atnaujinta 2013 metais dabar visur esančiu „Aš nesu robotas” laukeliu. Ši versija veikė, vertindama naudotojo žmogiškumą pagal spragtelėjimo stilių. Jei spragtelėjimas neaiškus, siūlomas sudėtingesnis testas. Bet Invisible CAPTCHA gali atpažinti, kad naudotojas nėra botas paprasčiausiai analizuodamas naršymo elgesį.

Vaizdo siužete kompanija paaiškino, kad „tokias progreso galimybes suteikia mašinų mokymosi ir pažangios rizikos analizės kombinacija, prisitaikanti prie naujų kylančių pavojų.” Bet kas iš to Google?

Kai paieškos gigantas įsigijo reCaptcha, tai tikriausiai buvo atlikta, siekiant integruoti technologiją į milžinišką knygų nuskaitymo projektą. Technologija puikiai tiko Google knygų nuskaitymo sistemai neįveikiamų knygų skaitmeninimui. Bet neaišku, kokią naudą Google gauna, toliau tobulindama programinę įrangą.

Shuman Ghosemajumder, buvęs Google darbuotojas Popular Science sakė, kad „Google bendrai – ir tai iš tiesų filosofija, kurios buvo laikomasi, kai dirbau ten – manė, kad viskas, kas gerai internetui, gerai ir Google.” Šiuo atveju „mažesnė trintis” internete yra gerai visiems.

Bet nederėtų atmesti galimybės, kad stebėdama jūsų elgesį, Google tobulina savo mašinos mokymosi gabumus. Ghosemajumder nurodo, kad Google žino ankstesnį naudotojų elgesį, kai šie prisijungia, o taip sistema darosi tikslesnė. Kai kuriems žmonėms tai gali būti mažas stimulas užtikrinti, kad jie prisijungę.

Rhett Jones
gizmodo.com

Aut. teisės: Technologijos.lt
(20)
(3)
(17)

Komentarai (1)