Pavasarinės „Microsoft“ naujienos: pristatė naują operacinę sistemą ir naują nešiojamąjį kompiuterį (Video)  ()

Korporacija „Microsoft“, panašu, savo žvilgsnį nukreipė į mokinius ir studentus – akcentuojant būtent šią auditoriją buvo pristatyti naujausi „Microsoft“ produktai: „Windows 10 S“ operacinė sistema ir „Surface Laptop“ nešiojamasis kompiuteris.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Renginyje žurnalistams „Microsoft“ demonstravo „Windows 10 S“ galimybes – operacinė sistema, praktiškai identiška įprastinei „Windows 10“ sistemai, labiausiai išsiskiria funkciniais būtent mokymosi procesui modernizuoti ir palengvinti skirtais elementais bei vienu svarbiu apribojimu – ši sistema leidžia diegti tik programinę įrangą, kurią galima rasti „Microsoft“ programėlių parduotuvėje.

Mokyklos aplinkoje toks apribojimas yra netgi naudingas – jis užtikrina saugumą. Mat per dieną gal net 6 kartus naudotoją pakeičiančiuose įrenginiuose netyčiomis gali atsirasti galybė nelabai pageidaujamų programų ir programėlių, kurios gali pridaryti rimtų bėdų ir vėliau tuo kompiuteriu besinaudojantiems mokiniams, ir visai mokymo įstaigai.

Kad ribojimas nebūtų labai skaudus – programėlių parduotuvėje dabar galima rasti ir „Microsoft Office“ biuro programų paketą, o jeigu norima atsisiųsti ir įsidiegti kokią nors programėlę iš interneto, sistema pati pasiūlo jos alternatyvą, esančią programėlių parduotuvėje.

Tikriausiai mokykloms ne mažiau svarbu yra tai, kad kompiuterių su šia operacine sistema kainos prasidės nuo 200 JAV dolerių. Tiesa, jie bus pagaminti ne „Microsoft“, o jų partnerių – „Dell“, „Acer“, „Toshiba“, „Asus“ ir kitų.

Dar vienas mokykloms ganėtinai svarbus aspektas – programinės įrangos ir nustatymų sutvarkymas vienam kompiuteriui trunka apie 30 sekundžių. Toks pasakiškas rezultatas pasiekiamas mokytojo ar administratoriaus kompiuteryje surenkant visus reikiamus nustatymus – „Wi-Fi“ slaptažodžius, darbastalio vaizdą, pageidaujamas programėles ir kitus nustatymus – į vieną USB raktą, kurį įstačius į mokiniui skirtą kompiuterį sistema pati susivokia, ką reikia daryti ir susitvarko pagal nurodymus, įrašytus USB atmintinėje.

Tikriausiai galima drąsiai teigti, kad toks funkcijų ir ribojimų rinkinys yra naudingas ne tik mokyklose, bet ir tuose namuose, kur vartotojai nėra dideli IT ekspertai ir yra linkę per nežinojimą prikrėsti tiek eibių ir taip apsišiukšlinti kompiuterius, kad juos iki darbui tinkamos būklės tenka valyti kelias valandas.

Kita didelės svarbos „Microsoft“ naujovė – „Surface Laptop“ nešiojamasis kompiuteris, kurį iš esmės galima laikyti pirmuoju tradiciniu „Surface“ kompiuteriu – ne kokiu nors gudrybių prikaišiotu šedevru su keistai besilankstančiu ekranu ar hibridiniu kompiuteriu, o paprastu nešiojamuoju.

Na, beveik paprastu. Iš tiesų panašu, kad šiuo kompiuteriu „Microsoft“ nušluostė nosį „Apple“ – nors „Windows“ kūrėjai anksčiau techninės įrangos kūrime neblizgėjo ir negalėjo pasiūlyti tokių produktų, kurie būtų perkami tarsi karštos bandelės, panašu, kad netrukus jie savo lentynose iš tiesų turės tokių produktų, į kuriuos žiūrint kils minčių mesti „MacBook Air“ kur nors į apatinę spintos lentyną ir pradėti naudotis iš tiesų pažangiu produktu.

„Surface Laptop“, nors ir priskirtinas tradicinių nešiojamųjų kompiuterių grupei, iš tikrųjų neturi nieko bendro su tradicijomis. Pavyzdžiui, horizontalusis kompiuterio paviršius, kurio neužima klavišai, yra uždengtas itališka medžiaga – alkantra. Produktų skyriaus vadovas Panay'us Panosas, labai aistringai pasakojęs apie inžinierių darbą, įdėtą į šį įrenginį, tvirtino, kad ši medžiaga yra labai tvari ir tai bus vienintelis kompiuteris, kurio studentui reikės nuo pirmos dienos, kai jis pravers universiteto duris, iki paskutinės, kai jis atsiims diplomą.

Kitas įdomus elementas – garso kolonėlių sumontavimas tiesiai į klaviatūrą, be jokių specialių grotelių. Mat grotelių vaidmenį atlieka... tas pats audeklas, paskirstantis garsą.

Itin didelės galios kompiuteriai – žadama, kad jie, priklausomai nuo pasirinktų charakteristikų, daugeliu atvejų bus našesni už „MacBook Air“ ar „MacBook Pro“ – už savo tiesioginius konkurentus bus pranašesni savo svoriu, plonumu ir, turbūt svarbiausia, akumuliatoriaus darbo trukme. „Microsoft“ žada, kad vienu įkrovimu kompiuteriai veiks 14,5 val., o sistema užsikraus ne per kelias sekundes, tačiau ekrano atvertimo akimirką (su sąlyga, kad naudojama kokia nors iš „Windows Hello“ atrakinimo priemonių).

Kompiuteriai, kuriuose montuojami „Kaby Lake“ technologijos „Core i5“ arba „Core i7“ procesoriai ir į kuriuose gali būti iki 1 TB talpos SSD duomenų kaupiklis (pastarasis, beje, sumontuotas tiesiai į pagrindinę plokštę, taip pagerinant energijos išnaudojimo efektyvumą), kainuos nuo 1000 JAV dolerių, juos bus galima rinktis iš keturių spalvų – bordo, mėlynos, pilkos ir sidabrinės.

Pirkimo metu kompiuteriuose bus įdiegta „Windows 10 S“ operacinė sistema. Tiesa, pačios operacinės sistemos pristatymo metu buvo užsiminta, kad mokytojams suteikiama galimybė sistemą patobulinti nuo „S“ iki „Pro“ versijos – gali būti, kad tokia pati galimybė bus suteikta ir „Surface Notebook“ pirkėjams.

Išankstiniai kompiuterių užsakymai JAV teritorijoje priimami jau dabar, vieša prekyba prasidės nuo birželio vidurio. Tuo tarpu apie kitoms rinkoms skirtas kainas bei prekybos pradžios datas „Microsoft“ pristatymo metu informacijos nepateikė.

 

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Vaidas Neverauskas
(5)
(8)
(-3)

Komentarai ()