Korėjų sujungimo kaštai pralenktų viską, ką iki šiol pasauliui teko matyti  (3)

JAV ir kitoms Vakarų valstybėms bandant įvertinti, kiek galėtų kainuoti karinė intervencija į Šiaurės Korėją, vienas ekspertas pažymėjo, kad daugelis pamiršta milžinišką abiejų Korėjų sujungimo kainą, praneša „The Independent“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jeigu diktatorius Kim Jong Unas būtų nuverstas ir jam kartu su šeima tektų sprukti į kitą šalį – veikiausiai tai būtų Kinija, Rusija ar kuri nors Pietų Amerikos šalis – tuomet labiausiai tikėtina įvykių eiga būtų nuo 2008-ųjų pamiršta Šiaurės ir Pietų Korėjos susijungimo idėja.

Ekspertai perspėja, kad tokiu atveju 30 mln. šiaurės korėjiečių, ilgus dešimtmečius išnaudotų režimo, lauktų chaoso ir galimo išnaudojimo rizika.

Skirtingos Korėjos

Anot Australijos nacionalinio universiteto tyrėjo Leonido Petrovo, šis istorinis lūžis kainuotų apie 3 trilijonus dolerių, ir „užtruktų mažiausiai dešimtmetį“, kol pavyktų integruoti dvi visuomenes.

„Abi šalys buvo izoliuotos viena nuo kitos, jos kalba skirtingais dialektais, skirtingai suvokia pasaulį,“ – leidiniui „news.com.au“ pasakojo ekspertas, pridūręs, kad Pietų Korėjos valdžia gali diskriminuoti kaimynus ir vertinti juos kaip „antrarūšius piliečius“.

„Pietų Korėja visiškai nepageidauja, kad skurdūs, agresyvūs ir menkai išsilavinę broliai užplūstų jų šalį,“ – pareiškė L. Petrovas.

Tačiau pačios Pietų Korėjos ekonomika yra ant krizės ribos ir jai praverstų pigūs resursai ir darbo jėga, pridūrė ekspertas.

L. Petrovas teigė, kad Rytų ir Vakarų Vokietijos susijungimas buvo „kaip pasivaikščiojimas parke“ palyginus su tuo, kas lauktų jungiant šias dvi Azijos valstybes.

Kas sutiks mokėti 3 trilijonus dolerių šalies atstatymui po karo ir dviejų valstybių sujungimui?

D. Trumpas aiškiai leido suprasti, kad JAV pinigais saugumo užtikrinimas Korėjos pusiasalyje nėra amžinas dalykas, viešai pareikšdamas, kad šalys turėtų susimokėti už priešraketinės gynybos dislokavimą. Tačiau po susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu jis užsiminė, kad JAV galėtų susitvarkyti su situacija ir viena, jeigu tik to prireiktų.

JAV ir Pietų Korėja neseniai prie Šiaurės Korėjos krantų išsiuntė flotilę, kuri vykdo bendrą karinę misiją – formaliai mokymus, tačiau realiai skirtus pagąsdinti tarpkontinentinės raketos bandymus atliekantį Šiaurės Korėjos diktatorių.

Šiaurės Korėja išbandė kelias balistines raketas per pastaruosius mėnesius ir kuriasi savo branduolinį ginklą, kuris, tikėtina, galėtų pasiekti ir JAV pakrantę.

JAV prezidentas pareiškė, kad „didžiulis, didžiulis“ konfliktas tarp JAV ir Šiaurės Korėjos yra „visiškai įmanomas“, tačiau Vakarų šalių lyderiai neskuba pritarti D. Trumpui, tuo labiau, kad savo karinę retoriką jis tuoj pat papildė nuosaikesniais žodžiais apie „iš pradžių išbandomas diplomatines priemones“.

 

Aut. teisės: TV3
TV3
(20)
(12)
(8)

Komentarai (3)