Keturios patogios „Google Maps“ funkcijos, kurios labai praverčia kasdieniniame gyvenime  ()

„Google Maps“ per pastaruosius metus gerokai ištobulėjo ir pasipildė tikrai įdomiomis funkcijomis. Išmokite kelis naujus, ar jau primirštus būdus pasinaudoti nemokamo „Google Maps“ galimybėmis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Maršruto nustatymas

„Google Maps“ ilgai šią galimybę taikė tik kompiuteriams, tuo metu telefono programėlėje buvo galima tik „nuvykti iš taško A į tašką B“.

Tačiau pernai vasarą ši ilgai laukta funkcija pagaliau buvo pristatyta ir išmaniesiems telefonams.

Dabar jau ir telefonuose galima nustatyti tarpinius taškus, todėl jūsų kelionė nuo šiol bus suplanuota dar tiksliau.

Buvimo vietos perdavimas

Visiškai nauja funkcija, apie kurią daugelis dar nebus girdėję – tiesioginė vietos perdavimo galimybė. Su ja jūs galėsite nesunkiai informuoti artimuosius, draugus ar kitus suinteresuotus asmenis apie savo dabartinę buvimo vietą.

Maža to, galėsite nustatyti, kiek laiko jie galės stebėti jūsų tiesioginį judėjimą žemėlapyje savo telefonų ekranuose.

Ši funkcija gali gerokai išgelbėti atvykus į svetimą miestą, kuriame dar sunkiai gaudotės, arba dėl vaikų saugumo pergyvenančių tėvų atveju – atsisiunčiate nuorodą ir galima tiesiogiai stebėti, kur juda telefonas.

Galima pasirinkti leidimo intervalus nuo 15 minučių iki 3 dienų. Taip pat yra funkcija „kol išjungsiu“, tokiu atveju „Google“ siųs jums perspėjimus, kad ji yra aktyvuota. Be jokios abejonės, išjungti šią funkciją galima bet kuriuo pageidaujamu metu.

Kelionė laiku

Nors galimybė pasižiūrėti senus „Google“ žemėlapius yra jau 3 metus, tačiau tai nėra labai plačiai žinoma ir naudojama funkcija.

Galbūt todėl, kad Lietuvoje „Google“ savo filmavimus atliko tik 2012-2013 metais, todėl pakitimų atrasti gimtojoje šalyje nepavyks. Tačiau kitose šalyse galima gana įdomiai stebėti, kaip keičiasi miestai, keliai ir kita aplinkos infrastruktūra.

Atstumo apskaičiavimas

Viena iš paprasčiausių ir universaliausių funkcijų, kurios gali prireikti bet kuriam. „Google Maps“ tai yra tikrai paprasta. Užtenka paspausti dešinį pelės mygtuką ant žemėlapio ir pasirinkti „Measure distance“. Nuo šiol kiekvienas pelės paspaudimas automatiškai matuos atstumą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(28)
(9)
(19)

Komentarai ()

Susijusios žymos: