Sparčiai kaistanti situacija tarp Š. Korėjos ir JAV: grasinimai „ugnimi ir įniršiu“, o JTO paskelbė sankcijas, kokių pasaulyje dar nėra buvę  (20)

Šiaurės Korėja svarsto raketinio smūgio į karinius JAV objektus Guamo saloje vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje galimybę. Taip KLDR atsakė Donaldui Trumpui, pažadėjusiam užgriūti korėjiečius JAV „ugnimi ir įniršiu“, jei Pchenjano veiksmai grės Amerikai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

KLDR kariškiai „atidžiai nagrinėja“ puolimo, panaudojant vidutinio nuotolio raketas „Hwasong-12“ planą, teigiama Šiaurės Korėjos kariškių pareiškime, kurį išplatino Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Pranešime su nuoroda į Korėjos armijos atstovą, teigiama, kad „planas bus pradėtas vykdyti, kai tik lyderis Kim Jong-unas nuspręs“.

Ramiojo vandenyno Guamo saloje yra JAV karinė oro bazė Andersen ir karinio jūrų laivyno bazė Apra Harbor.

Prieš kelias valandas iki šio pareiškimo JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino KLDR neregėta „ugnimi ir įniršiu“, jei Pchenjanas grasins Amerikai.

Trumpo grasinimai nuskambėjo, kai pasirodė pranešimai apie tai, kad KLDR pagamino branduolinę galvutę, kurią galima sumontuoti į Šiaurės Korėjos turimas raketas.

Apie naują potencialią KLDR keliamą grėsmę parašė Washington Post.

Tai gali reikšti, kad Šiaurės Korėja gerokai sparčiau kuria branduolinius ginklus, galinčius pasiekti JAV.

Griežčiausios sankcijos

JTO Saugumo taryba prieš kelias dienas vienbalsiai sugriežtino sankcijas KLDR.

JTO rezoliucija – atsakas į tarpkontinentinių balistinių raketų paleidimus – priimta Vašingtono iniciatyva.

Sankcijos prieš KLDR – pačios griežčiausios, pritaikytos kokiai nors šaliai šiuolaikinėje istorijoje, komentavo JAV atstovė JTO Nikki Haley.

Rezoliucijoje numatomas geležies rūdos, švino, anglies ir jūros produktų importo iš KLDR draudimas, KLDR užsienio prekybos banko sąskaitų užšaldymas, o taip pat draudimas Šiaurės Korėjos laivams įplaukti į uostus.

Rezoliuciją pasiūliusios amerikiečių pusės skaičiavimais, šios baudžiamosios priemonės Pchenjano valiutos pajamas, kurios dabar siekia ~$3 mlrd, turėtų sumažinti trigubai.

JTO šalys narės privalo nedidinti jų teritorijose dirbančių Šiaurės Korėjos darbininkų skaičiaus, nekurti naujų bendrovių su KLDR ir neplėsti jau esamų. Rezoliucijoje taip pat numatomos sankcijos asmenims, susijusiems su KLDR branduoline programa.

KLDR liepą įvykdė du balistinių raketų startus, pareiškusi, kad JAV yra jos raketų pasiekiamumo zonoje.

Tačiau ekspertai teigia, kad dauguma Šiaurės Korėjos raketų itin netikslios ir negali pataikyti į taikinį.

JAV ir Šiaurės Korėjos kaimynės KLDR raketų bandymus pasmerkė, o tūžminga retorika tarp JAV ir KLDR sustiprėjo.

Paskutinį raketos paleidimą Trumpas pavadino beprotišku ir pavojingu Šiaurės Korėjos režimo poelgiu, o antradienį pareiškė: „Šiaurės Korėja privalo baigti grasinti JAV. Antraip ji susidurs su tokia ugnimi ir įniršiu, kokių pasaulis dar nematė“.

bbc.com

(40)
(1)
(39)

Komentarai (20)