Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
diedukas 2018-03-14 15:42
Abiecanki - cacanki ...
AAA000 2018-03-14 18:53
verkia, kad per menesi issikrauna...
realiai uztenka, kad 2-3 paras telaikytu tie superkondensatoriai ir bus jau puikus pritaikymas. visur kur tik reikes. ne tik automobiliuose. taigi pasikrausi prie bet kurio galingo ivado - nes laiko nedaug sugaisi.
tiesiog tada visi masiskai pristatys tu elektros ivadu. bus kabeliu klojimo bumas ir tiek.
o pigios elektros energijos visada yra - tiesiog truksta kabeliu iki jos gaminimo vietu. kuriu dabar neapsimoka tiest - nes nera superkondensatoriu ir nera didelio elektros vartojimo... jei masiskai prigamins superkondencatoriu - abi stabdancios priezastys isnyks ir ivyks pasaulinis energetikos perversmas.
is aisku jie turi but pigus... uz litinius akumus maziausiai 2-3 kartus pigesni.
taip pat ir igaamziskumas turi but pakankamas - bent jau kokius 5 metus turi tempt eksplotacija...
cia svedai matyt apie juos kliedejo, tik kad negamina dar niekas
panasu, kad laboratorinis variantas visgi yra realus ir cia pirma gera naujiena elektromobilizme per daug metu... jei dar siektiek isspaus energetinio tankumo (apie 1,5 karto tetruksta!) - tai ir skraidysim tada su elektrolektuvais net
gytis13 2018-03-15 09:06
Dabartiniai superkondensatoriai laiko energiją ilgai - įkrauti stovi pusę metų ir vis tiek nemažai energijos juose lieka. O energijos saugojimo galimybės yra apie 6 Wh/kg, kaina irgi nemaža. Taigi kol kas dar nemažai trūksta iki akumuliatorių, tikėsimės kad išsipildys kas straipsnyje žadama
HardAxe 2018-03-15 13:55
Nėr problemos dėl tos srovės, pakrovimo stotelėj gali turėt kitą superkondensatorių, jį pakrausi lėtai ir greit permesi krūvį.
"Tyrėjų sukurtas polimeras turi 180 W·h/kg energijos tankį, o komercinio ličio jono energijos tankis svyruoja nuo 100 W·h/kg iki 120 W·h/kg."
O kokį tankį turi prototipinės jonų baterijos?
Kokią įtampą turi 50% iškrautas kondensatorius ir kokią baterijos (lyginant su vardine)?
diedukas 2018-03-15 14:53
Tokius straipsnius apie naujas baterijas ar superkondensatorius as vos ne kas savaite skaitau Zadejo apie 2015 licio-sieros , 2020 licio- oro baterijas pradet gamint . Tyla . Tiesa naujas pazadas : apie 2023 pradet gamint kieto elektrolito baterijas . Perskaicius tiek traipsniu su tais pazadais , kazkaip jau net nesitiki kad kazkas pasikeis ...
HardAxe 2018-03-15 16:51
Keičiasi, bet kaip ir su PC greičiais, viskas greitėja XX% per metus, ne kartais. Daugiau nei dviženklis procentas geresnį produktą iškart išleisti į rinką tiesiog neapsimokėtų.
diedukas 2018-03-15 19:32
Keičiasi, bet kaip ir su PC greičiais, viskas greitėja XX% per metus, ne kartais. Daugiau nei dviženklis procentas geresnį produktą iškart išleisti į rinką tiesiog neapsimokėtų. CITATA .
Ir kaip tai pavadint ? Karteliniais susitarimais , samokslo teorija , technikos pazanga ? Ar jus sudziai niekada is sitos S duobes neislipsite ! ?
immortallt 2018-03-15 21:05
HardAxe, taip, tobulėja, bet tie patys ličio jonų akumuliatoriai sparčiausiai ir tobulėja bei pinga. Kitktas kol kas beveik vietoje.
Ir tik nepradėk spangti apie "neapsimokėtų". Rinka yra labai konkurencinga, jei kas nors sukuria ir pritaiko masinei gamybai geresnį, jei nespėsi tu įeiti į rinką, tai gali konkurentas ateiti ir liksi prie suskilusios geldos.
Tiesiog tai, kas laboratorijoje pasiekiama labai dažnu atveju yra problematiška realiomis sąlygomis. Aišku prasideda problemos su gamyba ir net nekalbant apie kainą. Bet žurnalistams paspangti ar mokslininkams pasipiarinti, kad gauti finansavimą tolimesniems tyrimams ir savo gerai algai tai reikia.
AAA000 2018-03-15 22:42
tai tame ir problema, kad per sunkus ir per brangus. o savaiminis nuotekis nedidelis, nes stori sluoksniai. tobulint principe tegalima tik mazinant sluoksnius, arba ieskant kitokiu medziagu. antras atvejis isvis neprongnozuojamas, kada ta medziaga galetu atsirast. kai ji atrandama ir buna proverzis. skaitant straipsni, susidaro ispudis, kad cia butent sitas atvejis.
o plonint sluoksnius galima etapais, kaip procesorius. tada geres svorio parametrai, pigs gamyba - jei pvz naudojami sluoksniu uznesimo-auginimo budai. bet dides savaiminiai nuotekiai ir mazes voltazas... ir galutinio produkto ilgaamziskumas labai prastes... taip ir verda technologija uzdaram rate, kazkiek gereja, bet labai palaipsniui. ir kol issisemia galimybes. litis butent sitoj stadijoj ir sukasi... nebera ten dideliu galimybiu kazka kardinalaus isspaust...
ir kas blogiausia, su liciu tikrai nebus masines skraidanciu automobiliu gamybos...
HardAxe 2018-03-16 11:43
nėra tai sąmokslo teorija ar koks susitarimas. Tiesiog įmonės stengiasi maksimizuoti savo pelną.
jeigu rinka perka X produktą už Y pinigų,
tai aš (su sena, nauja ar kokia noriu) technologija pagaminu X+30% už Y-10% pinigų ir visi perka iš manęs.
Aš galėčiau pagaminti X+60%, bet man tai kainuos daugiau resursų, laiko, ir galbūt niekas nemokės Y+50% pinigų už X+60% produktą.
T.y. kai gali pasiekti proveržį padarai geriausią produktą rinkoje (kaina, kokybė ar whatever) ir iškart pardavinėji. Tuo tarpu ruoši naujas įteracijas. Jei aš sukurčiau 10x efektyvesnę ličio bateriją už tą pačią kainą, tai pardavinėčiau už dabartinę kainą, dabartinės talpos 10x mažesnius modulius. Man pelnas 900%, ir visi vis tiek pirks, nes ji bus lengvesnė. Tesla galbūt įdės 1,5x didesnę bateriją, tuo pačiu susimažins svorį. Visi laimingi
Tas matosi ant laptopų baterijų: darbo laikas per paskutinius 15 metų auga po truputį, baterijos gabaritai ir talpa kažkuriuo metu atsiradus taupesniems CPU mažėjo, ir labai mažėjo kompo svoris.
AAA000 2018-03-16 12:11
tu cia teziuri trumpalaikius interesus ir strategijas kaip isiliet i versla naujam zaidejui. tikrasis verslas visada stengiasi uzsitikrint tik pajamas ir palaikyt ju pastovu lygi. senu verslu visada yra daugiau desimtimis kartu. ir keli nauji zaidejai nieko nebelemia - nebent buna labai geras isradimas. o tu viska nagrineji is tu keliu % palaipsniniu inovatoriu pozicijos ir kazka sapnuoji, kad jie su kelis % atpiginancia verte inovacija staiga paims ir ateis i JAU UZIMTA rinka su naujais produktais jiems net investicijos i gamybine iranga tie keli % papildomu pajamu greiciausiai net neatpirks. na ir iskart bankrotas...
geriausias budas spaust senus verslus ar padaryt perversma pasauliniu mastu - tai isvis nelegali arba namudine gamyba ir pigesniu gaminiu ivezimas (kontrabanda). cia iskart visi prades verkt, kad mokesciu nesurinks valdzia ir negales gerai paskui gyvent ir ubagams kelis eurus numest ant pensiju... kai taspats, tik geresnis efektas buna butent is technologijos atpiginimo - nes tada pigiau gali naudotis.
naftininkai tik todel nagli - nes apie 80% dalis nuo kuro eina mokesciams ir valdzia vistiek rems vdv, nes sedi su jais toj pacio valty. sita problema butent ir yra mokesciu sistemoje - ji pasidare tiesiogiai priklausoma nuo kuro verslo. ir cia kaip pasleptasis mokestinis monopolis - veikiantis pries visuomenes interesus.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Tai gali sukelti žemės drebėjimą energetikoje, tačiau dar ne viskas baigta“: mokslininkai net patys nesitikėjo sukurti naujuosius superkondensatorius - įkrauti elektromobilį užtruks vos 10 minučių