Pagaliau bus viršytas 500 km/val. greitis? Mažai kam girdėtas „Corbellati“ pristatė tikrą žvėrį su 1 800 AG varikliu (Video)  (2)

„Corbellati“ pavadinimas neskamba kaip „Bugatti“, „Hennessey“ ar „Koenigsegg“ – daugeliui automobilių mėgėjų jis yra negirdėtas. Tačiau kovo pirmoje pusėje vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje šis vardas nuskambėjo labai plačiai, mat visiškai naujas automobilių kūrėjas „Corbellati Hypercars“ pristatė automobilį, kuris turėtų pasieki 500 km/val. greitį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kitaip sakant, juvelyrika užsiimantys Corbellati pavardę turintys italai sugalvojo – kodėl gi nepagerinus pasaulio serijinio automobilio greičio rekordo? Ir jų noras per kelerius metus virto kūnu, pavadintu „Corbellati Missile“.

Tas kūnas labai primena klasikinius itališkus sportinius „Alfa Romeo“ bei „Ferrari“ modelius, o po jo apvaliomis iš anglies pluošto išlietomis formomis tūno 9 litrų darbinio tūrio V8 variklis su dviem turbokompresoriais, pasiekiantis 1 800 AG ir 2 350 Nm. Visa galia perduodama į galinius ratus per 6 laipsnių pavarų dėžę.

Automobilio ilgis yra 467 cm, plotis 204 cm, aukštis – 117 cm, o ratų bazė – 285 cm. Atstumas nuo žemės iki kėbulo – 12 cm. Visa automobilio konstrukcija – nuo platformos iki išorės apdailų – yra išlieta iš anglies pluošto.

Corbellati šeima neslepia – jų tikslas yra viršyti 500 km/val. kartelę (312 myl./val.). Neoficialus šiandieninis rekordas yra pasiektas „Hennessey Venom F5“ – bent jo gamintojas teigia, kad automobilis pasiekia 301 myl./val. (483 km/val.). Ir jis taip pat buvo pristatytas Ženevos parodoje. Tačiau „Hennessey“ žodžiais žmonės nėra linkę abejoti, kadangi šis gamintojas jau įrodė mokantis kurti supergreitus automobilius.

Įdomu, kad iki pat parodos nepasirodė nė viena „Corbellati Missile“ nuotrauka – viešai prieinami tik kompiuterio ekrane piešti automobilio eskizai. Nėra žinomas net variklio tiekėjas – iš „Corbellati“ kalbų panašu, kad tiek dizainą, tiek variklio bei kitų komponentų inžinerija užsiima tos pačios įmonės darbuotojai, kas verčia abejoti komponentų patikimumu.

„Mūsų tikslas yra sukurti unikaliai atrodantį ir išskirtines savybes turintį automobilį, kaip deimantą“, – pranešime teigia „Corbellati“.

Ar italams pavyks? Automobilių ekspertai visame pasaulyje kone vieningai abejoja „Corbellati“ sėkme: toks projektas būtų velniškai sudėtingas net dideliam automobilių gamintojui, o čia kalbame apie įmonę, skaičiuojančią vos kelerius veiklos metus ir iki šiol nesukūrusią jokio automobilio.

Pats tikslas – 500 km/val. – yra didelis masalas automobilių gamintojams. Kiek anksčiau visų hiperautomobilių kūrėjų noras buvo sukurti automobilį, kuris pasiektų 300 myl./val. – tai pavyko. Dar anksčiau riba serijiniam automobiliui buvo 1 000 AG. Dar keleriais metais anksčiau – 400 km/val. Ir automobilių industrija matė kur kas daugiau nesėkmių nei sėkmės istorijų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Autogidas.lt
Autogidas.lt
(9)
(2)
(7)

Komentarai (2)