Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
infoguru 2018-05-13 14:57
Drįsčiau nesutikti. Iš praktikos - jau senokai ne "vienintelė"...
Geimeriams: (Tiesa ~30%) - Šiais laikais daug geimų arba web arba jau eina ir ant Linux.
Photo Video: (Tiesa ~10-20%) - patys dirbam su photo/video/3D - Išmokus naudotis absoliučiai daugumai atvejų tų nemokamų alternatyvų pilnai pakanka. Holywood lygio softai jau seniai perėję ant Linux (https://www.creativeplanetnetwork.com/n ... ood-381003). Čia tik Adobe ir Autodesk didžiausi atsilikėliai šitoje srityje.
SIM: - Nedaug susidūręs - nekomentuosiu. Žainau tik kad signalizacijų derinimo softą per Linux sekmingai paleidau.
CAD: Dalinai True - daugumoje dėl Autodesk monopolio, bet pakankamai stiprių alternatyvų veikiančių ant Linux yra ir sprendžiant iš screenshotų projektuojama su jomis pakankamai stiprūs dalykai: https://blog.capterra.com/top-7-autocad-alternatives/
Ką paminėjau žinoma turiu galvoje Native Support. Dar didesnė dalis minėtų softų sėkmingai dirba ant Wine.
Paprastas_zmogus 2018-05-13 20:19
Asmeninėms reikmėms alternatyvas naudoti labai lengva. Gali naudot bet ką, jei tik patinka ir atlieka savo funkciją.
Bet aš neisįvaizduoju kaip tuos open source dalykus gali naudoti įmonės, kurios failus (spaudos maketai, logotipai, Psd failai ir t.t.) dalinasi ir su kitomis įmonėmis.
Nu gerai, padarei darbą su Gimp ir perdavei kitai įmonei. Nu ir ką jiems daryt su juo? Gimp instaliuotis ir eikvoti savo laiką bandant perprasti naują programą?
O kas jei pats gausi kokį PSD failą ir teturi varganą Gimp? Prašysi, kad specialiai dėl tavęs perdarytų?
- 2018-05-13 21:06
Indeform, sako, tik su open source dirba. Paklausk tu jų, kaip jiems ten einasi.
Vytax 2018-05-13 23:12
Kokia dalis įmonių užsiima vaizdų redagavimui? 2%, 1%, 0.5%?
kernel_panikuoja 2018-05-14 10:08
Tavo pateikti procentai yra visiskai be rysio. Steam Linux naudotoju 0.3-0.6% pagal Steam Survey (daugiau nei 2% niekad nebuvo), o Steam apskritai vienintelis is zaidimu distribucijos sistemu turi Linux native palaikyma. Absoliuti dauguma zaidimu PC atzvilgiu yra Windows only, o is AAA is vis tik keletas palaiko native Linux per visa istorija. WEB is vis cia ne prie ko. Zodziu su tais 30% tiesiog nusisnekejai, nes tiek neturi net MacOS'as. Net nekalbu apie gaming gear'o driver'ius, gaming stream softa ir visokias AMD/NVIDIA in-game capture/filter etc. funkcijas, kurios Win only.
Ko jums pakanka, nereiskia, kad visiems pakanka. Daryti tokias isvadas yra nelogiska. As nekalbu apie Holivudo render fermas ir serverius in general, kalbu apie Workstation'us ir ju naudojamo softo Linux palaikyma. Is Pro paketu turbut tik Lightworks ir Maya native palaiko Linux. Ka reiskia "pereje ant Linux"? Turi 2018m visu studiju softo statiska? Pats sugalvojei, kaip ir ta 30% su zaidimais.
Apie Wine as is vis nekalbu, nes tai ideologija gristas workaround'inis sprendimas su pastoviom problemom ir performance degradacija. Esme cia ta, kad Desktop srityje linux distribucijos ciulpia del savo evoliucinio modelio ir versiju skaiciaus. Taip buvo, taip yra ir taip bus. Profesionaliai dirbantiems su Windows ir MacOS visada bus maziau bedu.
Nepaisant viso sito, native linux port'as dar nereiskia gero user expierence'o. Tarkim Unity3d/SDK turi native Linux, bet issue skaicus butent jam po siai dienai yra didelis, berods vis dar "beta" skaitosi.
Pasikartosiu dar karta - Linux/FOSS vieniem uztenka, kitiems ne, tiesiog tavo argumentas "man uztenka = visiems uztenka" yra nesamoningas. As nesakau, kad su Linux sistema negalima kazkuriame lygyje geiminti, daryti 3D/CAD/Video whatever. As tik sakau, kad ne visiems pakanka jo siose srityse, o tokiose kaip zaidimai, beveik visiems nepakanka. Ir sakau, kad nepaisant idealoginio sudo, beveik visais atvejais FOSS paketai nusileidzia komerciniams kalbant apie apibendrinta funkciuonaluma ir kokybe, o pastarieji dazniausiai neturi Linux port'o (arba jis buna lievas). Cia esme.
"LINUX religiniai" daznai peza, kaip, tarkime, GIMP'as gali visiems pakeisti Photoshop'a, kai jis net CMYK'o nepalaiko. Akivaizdu, kad visiems (ir turbut daugumai) negali, ne tik del sito, bet ir del kruvos kitu priezasciu. Panasiai ir su kitu soft'u. Pabandykite suvokti, kad ne visi daro "Hello World" lygio projektus. Net jeigu kai kuriais atvejais techniskai ir gali buti alternatyva, kodel kazkas turetu leisti papildomus pinigus ir laika vien del alternatyvos? Ejimas prie alternatyvos turi nesti nauda. Kokia nauda artist'ui, jei jis, tarkime, Maya naudos ne Windows'uose, o kokiam Ubuntu. Kas jam is to, koks tolkas jam pratintis prie naujos OS? Jokios, labiau priesingai - jeigu naudoja kazkokius 3rd party lib'us ar irankius didele tikimybe kad jie neveiks. As pie tai.
As pats naudoju tik FOSS savo reikmems, bet matau priezastis, kodel kazkas to nenaudoja. As suprantu abi puses, nes cia nera vieno teisingo kelio/sprendimo.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kaip taupyti pinigus ir nebūti piratu: 14 nemokamų programų, kurios gali pakeisti „Microsoft Office“, „WinRAR“ ir net „Adobe Photoshop“