Pristatyta pirmoji Kinijos „hipergarsinio naikintuvo“ nuotrauka: išskirtinis projektas visame pasaulyje ir iš karto bent kelios technologinės revoliucijos?  ()

Paskelbtos nuotraukos, demonstruojančios rimtus Kinijos liaudies respublikos ketinimus tapti pirmąja šalimi, sukūrusia bepilotį hipergarsinį žvalgybinį naikintuvą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Milžiniška bepiločių skraidančių aparatų (BSA) atliekamų funkcijų pažanga nelabai paveikė jų greitį. Garsiojo technologijos demonstracinio modelio Northrop Grumman X-47B buvo „didelis ikigarsinis“ greitis — 990 km/h. Dabar šis projektas uždarytas.

Savo ruožtu, ribotam eksploatavimui pateiktas reaktyvinis General Atomics Avenger greitis ribojamas iki 740 km/h. Aišku, tai gerokai daugiau, nei stūmoklinio BSA MQ-1 Predator, tačiau jeigu lyginsime su pilotuojamais naikintuvais, jų reakcijos laikas ribotas.

Kinija šioje srityje rengias iš karto kelioms revoliucijoms. Anksčiau buvo pasirodžiusi informacijas, kad Pekinas ketina sukurti hipergarsinį kovinį BSA, kuris būtų dar ir itin manevringas. Projektas pavadintas Dark Sword. Jį vykdo Shenyang Aircraft Corporation. Siekiant padidinti manevringumą, buvo pasirinkta „anties“ aerodinaminė schema ir dviuodegis kilis. Buvo pristatytas stacionarus aparato modelis ir mažesnė nuotoliniu būdu valdoma kopija. Tačiau netrukus naujienų srautas nutrūko, todėl daugelis pamanė, kad projektas uždarytas.

Dabar The War Zone pristatė nuotrauką su viso tikro mastelio Dark Sword modeliu, kas bent jau rodo rimtus Kinijos ketinimus tęsti darbus. Fotografijoje gerai matoma, kad stengiamasi BSA suteikti pastebimumą radarais mažinančias technologijas. Oro paėmimo angos forma liudija ketinimų sukurti hipergarsinį skraidantį aparatą su tiesiasrūviu oo-reaktyviniu varikliu.

Antra vertus, kitų šalių ekspertai mano, kad kinų specialistų paskelbtos Dark Sword charakteristikos pernelyg geros, kad būtų tiesa. O būtent, omenyje turimas BSA valdymo ir nutaikymo sunkumai, šiam skriejant hipergarsiniu greičiu. Be to, nelabai aišku, kokios konkrečiai bus aparato funkcijos. Kartais Dark Sword vadinamas „naikintuvu“, tačiau kol kas nei viena šalis nesugebėjo sukurti BSA, galinčio rimtai pretenduoti į viešpatavimą danguje.

Kas yra Kinijos bepilotis reaktyvinis naikintuvas Dark Sword ?

  • Sklinda gandai, kad Kinijos Dark Sword yra bepilotis orlaivis, skrendantis kaip naikintuvas.
  • Dark Sword - kiniškai vadinasi „Anjian“ – debiutavo 2006 metais Kinijos Guangdong provincijoje vykusioje Zhuhai lėktuvų parodoje.
  • Šis modelis vėliau demonstruotas Paryžiaus lėktuvų parodoje, bet nuo tada daugiau detalių apie aparato kūrimą nebuvo atskleista.
  • Kariuomenės atstovai teturėjo nepatvirtintus mažesnio mastelio modelių atvaizdus, nutekintus 2011 metais.(12)
(8)
(4)

Komentarai ()