Ar tiesa, kad kruiziniai laivai palieka vėluojančius keleivius uoste? Ką tuomet reikėtų daryti paliktiems žmonėms? (Video)  (7)

Ko nelaukia traukinys? Kruiziniai laivai taip pat nelaukia. Jie stoja įvairiuose uostuose, kur keleiviai gali pasimėgauti ekskursijomis ir vietiniu maistu. Tačiau sugrįžti būtina laiku.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taip, tai tiesa - kruiziniai laivai dažnai palieka bent keletą keleivių krante per visą kelionę. Tiesa, tai yra pačių keleivių kaltė, nes suskaičiuoti žmones prieš išvykstant yra tiesiog neįmanoma. Kruizininiame laive telpa keli tūkstančiai keleivių. Pavyzdžiui, nuotraukoje viršuje matomame „Ruby Princess“ laive telpa 3600 keleiviai - visus juos suskaičiuoti prieš išvykimą tiesiog neįmanoma. Tai kas nutinka?

Kruiziniai laivai turi laikytis tvarkaraščio. Kai ateina laikas išplaukti, jie išplaukia. Keleiviai, kurie nespėja sugrįžti į laivą, yra palikti krante ir kartais net turi stebti tolstantį baltą laivą su jų asmeniniais daiktais viduje. Net jei keleiviai atbėga laivui nutolus tik kelias dešimtis metrų, jis tikrai nesugrįš, kad ir kaip tie žmonės mojuotų. Tačiau yra atvejų, kuomet kapitonas yra tiesiog priverstas laukti vėluojančiųjų.

Keleiviai pavėluoja į kruizinį laivą

Pavyzdžiui, jei sugrįžti nespėjo didelė dalis laivo keleivių. Taip gali nutikti dėl spūsčių mieste ar net pačiame uoste. Kruizinių laivų kompanijos taip pat pačios rengia ekskursijas. Jei jos nespėja sugrįžti, laivas privalo laukti, nes šie žmonės yra kompanijos atsakomybė. Taip pat tenka laukti besilaipinančių žmonių - jei prie tiltelio susiburia žmonių minia, niekas jo nepatrauks tol, kol sulips visi.

Įdomu tai, kad kai kurios kruizinių laivų kompanijos keleiviams duoda laivo telefono numerį ir prašo paskambinti, jei bus vėluojama. „Virgin Holidays Cruises“ kompanija netgi teigia, kad vėluojančiųjų bus laukiama, jei tik bus tokia galimybė. Tik tų galimybių nelabai pasitaiko, nes tiek uostai, tiek laivai turi gana griežtus tvarkaraščius.

Ta ką būtų galima patarti keleiviams? Na, jei yra bent mažiausia tikimybė, kad pavėluosite į laivą, su savimi pasiimkite asmens dokumentus. Jie bus reikalingi bandant pasivyti kruizinį laivą lėktuvu ar kitu laivu. Taip pat įsidėmėkite laivo laiką. Jis nebus toks, koks yra vietinis ir pagal jį bus nurodytas išvykimo laikas. Kruizinių laivų kompanijos šiais laikais palengvina žmonių dalią ir nurodo abu laikus - ir laivo, ir vietinį, todėl jų nesupainiokite. O jei jau pavėlavote, nėra prasmės šokinėti iš nevilties ir prašyti laivo sugrįžti. Geriau jau šalta galva vykite į oro uostą ar ieškokite kitų būdų nuvykti iki kito uosto.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(25)
(1)
(24)

Komentarai (7)