Jei tai padarys ir kitos šalys, galėsime pamiršti privatumą: muitininkams suteikta teisė atrakinti jūsų išmaniuosius prietaisus ir nukopijuoti informaciją, o atsisakę tai padaryti gaus kelių tūkstančių € baudą  (5)

Į Naująją Zelandiją atvykusiems keliautojams gali tekti sumokėti 5 tūkst. Naujosios Zelandijos dolerių (2 808 eurų) baudą, jei jie atsisakys nurodyti savo elektroninių prietaisų atrakinimo slaptažodžius muitininkams, kad šie galėtų juos patikrinti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šios patikros bus vykdomos pagal naują įstatymą, kurį griežtai pasmerkė pilietinių teisių aktyvistai, laikantys tai neleistinu kišimųsi į privatų asmens gyvenimą.

Įstatymas įsigaliojo spalio 1 dieną. Jis buvo priimtas atnaujinant muitinės teisės aktus. Įstatymas taip pat suteikia muitininkams teisę kopijuoti tikrinamuose elektroniniuose prietaisuose esančią informaciją.

Naujosios Zelandijos pilietinių teisių taryba ketvirtadienį išplatintame pareiškime pažymi, kad naujasis įstatymas suteikia muitininkams įgaliojimus versti keliautojus atrakinti savo išmaniuosius telefonus be pateisinamos priežasties ir nenumato žmonėms teisinės galimybės užginčyti tokį nurodymą.

Anot tarybos, tokiu būdu pažeidžiamas elektroninio įrenginio savininkų ir visų asmenų, su kuriais jie komunikavo, privatumą.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(41)
(2)
(39)

Komentarai (5)