Lietuviai sukūrė pirmąją pasaulyje IP adresų ir tinklo infrastruktūros valdymo platformą „Switch“: šiuo metu nėra jokio analogo visame pasaulyje (Video)  (1)

Kauniečių įkurta tarptautinė technologijų kompanija „Heficed“ sukūrė pirmąją pasaulyje IP adresų ir tinklo infrastruktūros valdymo platformą „Switch“. Ji leidžia įmonėms sutaupyti laiko ir kitų išteklių valdant turimus IP adresus bei infrastruktūrą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Heficed“ sukurtos platformos idėją pamėtėjo įmonės klientų poreikis operatyviai valdyti turimus išteklius patiems. „Switch“ itin aktuali įmonėms, kurios kasdien savo veikloje naudoja didelį kiekį IP adresų iš skirtingų pasaulio registrų centrų.

„Turime klientų visame pasaulyje, nuo Europos ir Amerikos iki Afrikos bei Azijos žemynų. Visi jie nori to paties – paprasto ir aiškaus fizinės bei virtualios infrastruktūros valdymo, IP išteklių tvarkymo ir pasirinkimo. Kadangi turime daug patyrusių IT specialistų, beliko sukurti tai, ko jiems reikia ir būti pirmaisiais pasaulyje“, – sako įmonės technologijų vadovas (CTO) Aistis Zenkevičius.

Platforma leidžia patogiai naršyti po skirtingus viso pasaulio IP adresų registrus ir, pasirinkus norimą jų kiekį, priskirti juos turimai infrastruktūrai, kurią taip pat galima užsisakyti platformoje. Pavyzdžiui, jei VPN paslaugas siūlančiai įmonei reikia tam tikro kiekio konkretaus regiono IP adresų, ji gali juos akimirksniu užsisakyti ir pradėti naudotis, negaišdama laiko formalumams.

Pagrindinis „Switch“ išskirtinumas – galimybė visa tai atlikti automatizuotai, be papildomų techninių ar kitų specialistų įsikišimo, o užsakymo ir diegimo procesas trunka vos kelias minutes. Siūlomi alternatyvūs pasauliniai sprendimai lietuvių sukurtai platformai pralaimi tiek laiko, tiek patogumo atžvilgiu.

Taip pat klientų zonoje paskyros valdytojai gali sukurti ir darbuotojams priskirti skirtingus profilius su tik jiems aktualiais leidimais, stebėti paslaugų naudojimo statistiką, mokėti už paslaugas pagal tai, kiek jomis naudojasi, o papildomą saugumą užtikrina patvirtinimas dviem veiksmais (angl. two factors authentication ).

Naujosios platformos kūrimas užtruko keturis mėnesius, prie jos prisidėjo įmonės programuotojai, vadovai, pardavimų vadybininkai, duomenų analitikai ir kiti specialistai.

„Mūsų tikslas – tapti lyderiaujančia pasaulyje interaktyvia tinklo inžinerijos platforma, apjungiančia IP adresų valdymą ir kuriančia naujus rinkos standartus IP adresų valdyme, sujungiant skirtingų regionų interneto registrų Aplikacijų programavimo sąsajas (API1) visame pasaulyje“, – sako A. Zenkevičius.

Su žinomais pasauliniais prekiniais ženklais, tokiais kaip IBM, „Avast“ ir „Authoritas“, dirbanti įmonė ketina plėsti savo infrastruktūros žemėlapį į Aziją ir kartu su prekiniu ženklu „Heficed“ toliau vystyti ir diegti naujoves esamoje platformoje.

Anksčiau „Host1Plus“ vardu prieglaudos paslaugų (angl. hosting) rinkoje žinoma kompanija naująjį „Heficed“ prekės ženklą sukūrė ir išvystė per kiek daugiau nei pusmetį (agentūra „Fabula“). Kompanija dirba keturiuose žemynuose ir turi per 50 darbuotojų, jų skaičių artimiausiais metais numatoma didinti.

1 API (angl. Application Programming Interface) naudojama vienam programuotojui norint per kitą programą pasiekti jos funkcionalumą ar apsikeisti duomenimis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(12)
(4)
(8)

Komentarai (1)