Pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje el. paspirtukų dalijimosi paslauga: Vilnius, Kaunas ir Klaipėda pralenks net ir Londoną (4)
Nuo vakar vilniečiai ir miesto svečiai gali naudotis nauju susisiekimo būdu – „CityBee“ oficialiai pristatė savo el. paspirtukų dalijimosi paslaugą. Iš viso į sostinės gatves išriedėjo 500 el. paspirtukų. Tai yra pirmoji tokio tipo paslauga Lietuvoje. Netolimoje ateityje ji bus prieinama ir kituose Lietuvos bei Europos didmiesčiuose.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kaina ir pritaikymas
„CityBee“ el. paspirtukų naudojimo kainą sudaro dvi dedamosios: starto mokestis (0,50 ct) bei minutės naudojimo kaina (0,10 ct). Tokį kainodaros modelį taiko ir pasauliniai analogiškų paslaugų teikimo gigantai „Bird“ bei „Lime“. Tiesa, lietuvių teikiama paslauga kainuoja beveik perpus mažiau. Pavyzdžiui, Vakarų Europos didmiesčiuose veikiančių tokių paslaugų operatorių el. paspirtukų starto mokestis yra 1 Eur, o minutės kaina – 0,15 ct.
Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, el. paspirtukai užpildo trūkstamą mobilumo mieste grandį ir leidžia žmonėms patogiai įveikti atstumus, kurie per ilgi eiti, bet per trumpi važiuoti automobiliu.
„Tarkime, jei dirbi viename Gedimino pr. gale, o susitikimas suplanuotas kitame, turi įveikti maždaug 2 km atstumą. Pėstute tam prireiktų daugiau nei 20 min. Dviračiu – greičiau, bet suprakaituosi. Su el. paspirtuku šį atstumą be vargo nuriedėsi per maždaug 6 min. Be to, nereikės rūpintis, kur jį pastatyti“, – komentavo L. Yla.
Įmonių grupei „Modus group“ priklausančios bendrovės „CityBee“ el. paspirtukų dalijimosi paslauga šį mėnesį taip pat pradės veikti ir Madride bei Varšuvoje.
Lietuvoje naujoji miesto judumo paslauga taip pat bus išplėsta. Planuojama, kad iki vasaros ja jau galės naudotis Kauno miesto bei Klaipėdos regiono gyventojai ir svečiai.
Įdomu, kad taip visi trys didžiausi Lietuvos miestai aplenks patį Londoną, kur el. paspirtukų naudojimas vis dar nėra teisiškai sureguliuotas ir todėl draudžiamas.
Naudojimas ir saugumas
Pradėti kelionę „CityBee“ el. paspirtuku bus paprasta – tereikės nuskenuoti ant jo esantį QR kodą. Tai galima padaryti su išmaniesiems telefonams skirta „CityBee“ programėle. Ji taip pat padės surasti arčiausiai esančius el. paspirtukus.
„CityBee“ atkreipia dėmesį, kad naudodamiesi „CityBee“ el. paspirtukais asmenys privalės laikytis tokių pačių taisyklių kaip ir įprastų bei el. dviračių vairuotojai. Be to, rekomenduojama dėvėti šalmą. Na, o nepilnamečiams jis yra privalomas pagal kelių eismo taisykles.
Baigus kelionę, el. paspirtuką galima pastatyti bet kurioje viešoje vietoje, įsitikinus, kad jis neblokuos pėsčiųjų takų, perėjų ar kitaip netrukdys aplinkiniams. Geriausia vieta palikti paspirtukus – šalia dviračių stovų.