F-22 ir F-35 ateina galas? Kinija skelbia turinti tokią radarų sistemą, nuo kurios nepasislėps nei vienas STEALTH naikintuvas (Video)  (5)

Kinijos mokslininkai teigia, kad sukūrė naują radarų sistemą, kuri gali aptikti STEALTH naikintuvus. Ar tai reiškia JAV karinių oro pajėgų naikintuvų F-22 ir F-35 galą?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

STEALTH dizaino naikintuvai yra taip suprojektuoti, kad įprastinės radarų sistemos jų nesugeba užfiksuoti.

Tačiau, kaip praneša „National Interest“, šiuos slapukus gali pastebėti radarai, fiksuojantys ilgesnio ilgio bangas ir Kinija teigia, jog sukūrė tokį tankų, ilgąsias bangas fiksuojančių radarų sistemų tinklą, kad jis gali tiksliai susekti STEALTH naikintuvus ir į juos nutaikyti priešlėktuvinius ginklus.

Kinijos žiniasklaida teigia, kad šis naujasis radarų tinklas Kinijai suteikia naujų galių ir šalies kariuomenė tampa pasaulio lydere.

„Šiuo metu užsienio šalyse nematau oro gynybos radaro, kuris galėtų atitikti pažangaus radaro [panašaus į Kinijos] kriterijus“, - „Global Times“ teigė prie naujosios Kinijos radaro sistemos dirbantis mokslininkas Wu Jianqi.

Visgi, „National Interest“ pažymi, jog tiek Rusija, tiek JAV teigia taip pat turintys „anti-STEALTH“ technologiją.

Galiausiai, STEALTH naikintuvai bei jų aptikimo technologijos nebuvo išbandytos dideliuose kariniuose susirėmimuose, todėl yra sunku pasakyti, kaip visą tai veiktų realiomis sąlygomis ir ar tokios radarų sistemos iš tiesų būtų efektyvios.

Jei radarų sistema iš tiesų tokia veiksminga, tada naujasis Kinijos radarų tinklas šiuos STEALTH naikintuvus gali paversti nenaudingais. Bet gali būti ir taip, kad pats radarų tinklas mažiau veiksmingas, nei bando įteigti jį sukūrę mokslininkai.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(30)
(6)
(24)

Komentarai (5)