IBM gimtadienis ir 6 įdomiausi faktai: nusileidimas Mėnulyje, Nobelio premijos ir „Apple“ priešprieša (2)
Daugiau nei 350 tūkstančių darbuotojų 177 šalyse turinti JAV korporacija IBM sekmadienį švęs savo 108-ąjį gimtadienį. Ir nors žmonėms ji geriausiai žinoma dėl savo techninių ir programinių sprendimų, šimtus tūkstančių patentų turinti kompanija yra sukūrusi visiems mums gerai pažįstamų dalykų, kuriuos naudojame kasdien, o net penki jos darbuotojai gali pasigirti gavę prestižines Nobelio premijas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Technologijos ir inovacijos visų pirma kuriamos žmonėms – jos padeda palengvinti gyvenimą, darbo procesus, jos suteikia naujų potyrių ir unikalių galimybių. Ne išimtis ir IBM, be kurios išradimų šiandien jau sunkiai įsivaizduotume savo gyvenimą, o technologijų industrija atrodytų visiškai kitaip. Dar daugiau, jos įspūdingi dirbtinio intelekto pasiekimai įkvėpė ištisas kartas domėtis, siekti daugiau ir kurti tai, kas kadaise atrodė neįmanoma“, – sako „Telia“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.
Kai 1911-ųjų birželio 16 dieną buvo įkurta dabartinė IBM („International Business Machines“), ji vadinosi „Computing Tabulating Recording Corporation“. Pasidomėjus daugiau nei šimtmetį skaičiuojančios kompanijos istorija, pristatome jums 6 faktus, kurie tikrai nustebins:
- Nusileidimas Mėnulyje. IBM padėjo JAV astronautams nusileisti Mėnulyje – 1969-1971 metais su kompiuterinėmis „Apollo“ misijų sistemomis dirbo per 4 tūkst. IBM darbuotojų. Beje, vidutinio šiandienos išmaniojo telefono skaičiavimo galia yra didesnė negu kompiuterio, kuris padėjo JAV erdvėlaiviui „Apollo 11“ atlikti pirmąjį pilotuojamą kosminį skrydį.
- Inovacijos, pasklidusios po visą pasaulį. Kasmet milijardus dolerių į tyrimus investuojančiai IBM priklauso daugybė išradimų ir inovacijų technologijų, medicinos, astronautikos, sporto, finansų ir kitose srityse. Brūkšniniai kodai, magnetinės kortelių juostelės, kietieji kompiuterių diskai, RAM atmintinės, lazerinės akių operacijos – tai tik keletas žinomų IBM išradimų.
- Nobelio premijos. Šiuos prestižinius apdovanojimus už mokslinius ir technologinius pasiekimus yra laimėję net penki IBM darbuotojai: Leo Esakis (už puslaidininkių išradimą), George‘as Bednorzas ir Alexas Buelleris (už superlaidumo tyrimus) ir Gerdas Binningas bei Heinrichas Rohreris (už skenuojantį tunelinį mikroskopą).
- Pirmas išmanusis. 1994 metais IBM pristatė „Simon Personal Communicator“, arba tiesiog „IBM Simon“ – telefoną, kurį IT ekspertai vadina pirmu išmaniuoju telefonu pasaulyje. Nors jis neturėjo interneto naršyklės, juo buvo galima patikrinti el. paštą, siųsti fakso pranešimus ir atlikti kitas užduotis.
- Dirbtinio intelekto pergalės. 1996 metais visas pasaulis stebėjo, kaip IBM kompiuteris „Deep Blue“ nugalėjo šachmatų meistrą Garį Kasparovą. Po beveik 14 metų IBM superkompiuteris „Watson“ įveikė du „Jeopardy!“ čempionus.
- „Apple“ priešprieša. „Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas nekentė IBM ir visai to neslėpė. Dar daugiau, garsusis „Apple“ šūkis „Think Different“ (liet. galvok kitaip) yra tiesioginė priešprieša IBM šūkiui, vėliau tapusiam ir prekės ženklu, „Think“ (liet. galvok).