Nors iš pirmo žvilgsnio taip ir neatrodo, nuotraukoje - pistoletas, turintis labai specifinę paskirtį  ()

Šaunamieji ginklai dažnai turi jų paskirtį išduodančius elementus - nuleistuką, rankeną, kokį nors spynos mechanizmą. Tuo tarpu šis 20 amžiaus pradžioje gamintas pistoletas net neatrodo kaip ginklas. Taip yra todėl, kad tis pistoletas turi labai speficinę paskirtį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai - „W.W. Greener Humane Horse Killer“. Tiems, kas nesupranta anglų kalbos - tai yra „W.W. Greener“ kompanijos sukurtas arklių žudymo įrankis. Kartais gyvūnai suserga arba yra sužeidžiami. Arkliai sunkiai gyja, todėl kartais vienintelė teisinga išeitis yra nutraukti gyvūno kančias. Tai labai svarbu padaryti greitai ir neskausmingai, todėl ir buvo sukurtas šis įrankis.

Ir tai, tai yra vienašūvis pistoletas. Plonesnioji jo dalis yra išardoma, į ją įstatomas vienas „W.W. Greener“ šovinys. Ta pati mažesnio skersmens dalis yra ir pistoleto vamzdis, o storesnioji - rankena, kuri kartu leidžia atskirti ginklo vamzdį nuo gyvūno galvos (tai svarbu dėl iš vamzdžio lekiančių karštų dujų). Veterinaras, karys ar ūkininkas turėdavo užtaisyti šį ginklą, įremti jį gyvūnui į kaktą ir per kitą jo galą trinktelėti specialiu kūjeliu, kuris kartu tarnavo ir kaip dangtelis, leidžiantis visą šį įrankį kompaktiškai supakuoti.

„W.W. Greener“ kompanija tokius įrankius gamina nuo 1895 metų - teigiama, kad tai buvo pirmas toks humaniškas eutanazijos pistoletas. Jie buvo reklamuojami ūkininkams, tačiau labiausiai paplito tik Pirmojo pasaulinio karo metu, kuomet britų kavalerija įsigijo nemažai tokių įrankių. Ir nesunku suprasti kodėl - mūšio lauke arkliai būdavo sužeidžiami gana dažnai. Tik kodėl nebuvo naudojami įprasti pistoletai?

Na, „W.W. Greener“ įrankis turėjo nemažai privalumų. Visų pirma, jis buvo idealiai tikslus, nes jį, priešingai nei pistoletą ar šautuvą, buvo galima įremti į gyvūno galvą. Taip buvo dėl tos plačios tuščiavidurės rankenos, kuri kartu patraukė vamzdį nuo arklio galvos ir leido karštoms dujoms išsivaikščioti. Šis ginklas pagal paskirtį taip pat buvo saugesnis, nes naudota mažo kalibro specialiai tam sukurta amunicija. Tačiau pagrindinė „W.W. Greener“ arklių eutanazijos pistoleto paplitimo priežastis buvo ta, kad kavalerijos veterinarai nesinešiojo ginklų.

Britų kavalerijoje veterinarai buvo civiliai. Jei turi ginklą, esi karys ir priešas gali tave nukauti. Todėl gydytojai ir veterinarai šaunamųjų ginklų nesinešiojo. „W.W. Greener“ arklių pistoletas neatrodo kaip šaunamasis ginklas ir mūšio lauke priešui nėra pavojingas, todėl jis ir buvo naudojamas.

Tiesa, „W.W. Greener“ įrankiai kavalerijoje išliko tik kelerius metus, nes specifinė amunicija buvo brangi ir apsunkino atsargų tiekimą. Taigi, vėliau teko naudoti įprastus kovinius ginklus.

Dabar „W.W. Greener Humane Horse Killer“ yra noriai medžiojamas kolekcionierių ir Pirmojo pasaulinio karo istorijos entuziastų. Tiesa, kai kuriuos žmones šio ginklo egzistavimas tiesiog pykdo ir tai yra šiek tiek keista. Tai yra vienas iš tų retų ginklų, kuris yra skirtas padėti savo aukai, kaip kadaise buvo sakoma.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(24)
(0)
(24)

Komentarai ()