„Toyota“ pasiekė lūžio tašką: Europoje naudoja elektrą tik iš atsinaujinančių energijos išteklių (1)
Automobilių gamintoja „Toyota“ 2019-aisiais visoje savo veikloje ir infrastruktūroje Europoje 100% elektros panaudoja iš atsinaujinančių energijos išteklių. Oficialios „Toyota“ atstovės Lietuvoje „Solorina“ investicijos į saulės energijos modulius jau atsipirko – reikšmingą elektros energijos dalį pasigamina pati bendrovė.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak „Toyota Baltic“ pardavimų ir rinkodaros direktoriaus Marek Maide, šiandienos kontekste kiekviena kompanija turėtų žvelgti į ateitį ir įsisavinti tvaraus bei darnaus verslo praktikas. „Toyota“ prisideda prie švaresnės bei tvarios aplinkos kūrimo - visuose biuruose, tarptautinėse pardavimų ir rinkodaros kompanijose, gamyklose bei logistikos centruose Europoje naudojama tik žalioji energija.
Lietuvoje investicija jau atsipirko
Aplinkai draugiškus sprendimus galima pastebėti visame Baltijos šalyse ir oficialiose „Toyota“ atstovybėse. Pavyzdžiui, Lietuvoje „Toyota“ automobilių salone ir aptarnavimo centre „Solorina“ sumontuoti saulės energijos moduliai, pagaminantys maždaug 33 MWh elektros energijos.
„Integruota saulės elektrinė, esanti ant pagrindinio pastato stogo, sumontuota 2014-aisiais, o investicija atsipirko per pirmuosius 5-erius metus. Metinis šios integruotos saulės elektrinės našumas yra apie 33 MWh, tai sudaro 14% mūsų įmonės elektros energijos sąnaudų. Pagaminamas elektros kiekis priklauso nuo sezono ir pasiekia maksimumą gegužės-birželio mėnesiais“, – teigia UAB „Solorina“ direktorius Darius Bartkėnas. Pasak D. Bartkėno, toks aplinkai draugiškas požiūris atspindi ir klientų poreikius, nes beveik pusė „Toyota“ klientų renkasi vairuoti hibridinius automobilius.
Be to, daugumoje iš „Toyota“ oficialių atstovybių Baltijos šalyse yra įdiegtas aplinkos apsaugos vadybos sertifikatas ISO 14001, kuris pagrįstas tarptautiniu lygiu sutartu standartu, nustatančiu aplinkosaugos vadybos sistemos reikalavimus. Tai sudaro galimybes nuolat tobulinti organizacijos sistemas ir požiūrį į aplinkosaugos problemas.
Ambicingi tikslai
Metinis „Toyota“ Europoje vykdomų operacijų elektros energijos poreikis yra apie 500 GWh, todėl bendrovė nuolat siekia mažinti bendrą energijos suvartojimą visose operacijose. 2019-aisiais „Toyota“ pasiekė, kad 100% elektros būtų pagaminta iš atsinaujinančių išteklių.
100% elektros iš atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra dalis bendrovės tikslų, susijusių su užduotimi pasiekti nulinius CO2 rodiklius per visą produkto gyvavimo ciklą ir kitu uždaviniu – iki nulio sumažinti gamyklų išskiriamo CO2 kiekį, įskaitant pagalbines operacijas ir gamyklų statymą.
„Visiškas perėjimas prie elektros tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo, vykdant visą veiklą Europoje, yra reikšmingas žingsnis link „Toyota Environment Challenge 2050“ iniciatyvos tikslų įgyvendinimo. Dėl hibridinių automobilių sėkmės rinkoje, mes užtikrintai judame link tikslo sumažinti transporto priemonių išmetamą CO2 kiekį Europoje, tačiau, kalbėdami apie aplinką ir jos tausojimą, mes laikomės visa apimančio požiūrio šiuo klausimu ir neapsiribojame tik transporto priemonių išmetamų teršalų kiekio mažinimu“, – teigia „Toyota Motor Europe“ prezidentas ir direktorius Dr. Johan van Zyl.
Europoje veikia 9 „Toyota“ gamyklos, 14 automobilių dalių salonų, 7 transporto priemonių logistikos centrai, 29 atstovybės, pagrindinė buveinė ir jos filialai bei „Toyota“ techninis centras. Visi kartu per 2019-uosius metus jie suvartojo apie 500 GWh elektros energijos.
Remdamasi ankstesnėmis aplinkosaugos iniciatyvomis, bendrovė 2015-ųjų spalio mėnesį pradėjo vykdyti „Toyota Environment Challenge 2050“. Tai yra ilgalaikių aplinkosaugos tikslų ir įsipareigojimo vykdyti teigiamą poveikį aplinkai pagrindas, susijęs su tokiais veiksmais, kaip: išskiriamo taršos kiekio mažinimas viso produkto gyvavimo ciklo metu, gamyklų išskiriamo teršalų kiekio mažinimas, vandens sąnaudų optimizavimas ir kt.